Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek el magatokna...

Hogyan készítitek el magatoknak a bolognait ill. a húsokat hogy 9-10 hónapos babátok is tudjon belőle enni körettel (krumpli, rizs, tészta)? Főzelékeket milyeneket és hogyan főztök amiből ehet a babátok?

Figyelt kérdés
Joghutot, túrót stb. még nem vezettem be neki.
2012. jan. 2. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi nagyon fűszeresen eszünk, ezért neki leginkább még külön főzök.

A bolognainál pulyahusit használok, én szoktam beletenni répát is, aládobok kis hagymát, fokhagymát, összefőzöm, icipici só, csipet oregánó, bazsalikom, 1 kis dobozos paradicsomkonzerv csipet cukorral. Durumtésztát főzök mellé. Mondjuk én ebből egyszerre három-négy adagnyi szószt főzök.

Krumpli, borsófőzelékből már nem főzök külön neki, sokszor eszik zöldbabot, répafőzeléket is, csirkehusival, vagy tojássárgájával. Ha húslevest főzök, abból már veszek ki neki zöldségeket, pici karalábét, káposztát is.

Egyébként én már joghurttal, lisztel habarom a főzelékeit.

Mondjuk az fiam semmit sem eszik meg, ami "babakaja". Neki ízesíteni kell, különben egy falat után tiltakozik.

2012. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!