Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt Magyarországon meg csinálj...

Itt Magyarországon meg csinálják a körülmetélést születéskor?

Figyelt kérdés

Külföldön igen, de lehet Magyarországon fogok szülni, én magyar férjem külföldi állampolgár.

hogy működik ez?


2012. jan. 9. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

hát nálunk úgy működik, hogy ha baj van akkor megcsinálják, de előtte persze mindent megtesznek, hogy elkerüljék ezt.

vallási okokból max jó pénzért szerintem

2012. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kerria ***** válasza:
74%
ismerősöméknél vallási okokból kellett, nekik ki kellett hívni ehhez egy ilyen szakorvost, aki ezt otthon, náluk végezte el. Kórházban nem csinálták meg!
2012. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
De miért szeretnéd körülmetéltetni???
2012. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

van már2 fiam, mindkettőnek műteni kellett,

hiába húzogattam az első perctől, szeretném ezt megelőzni

2012. jan. 9. 21:26
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, nem hiszem, hogy megoldhatatlan a dolog... mi az, amivel gond lehet? Nem értem.. ha a gyerek tud pisilni, normális sugárban, akkor nincs mit tenni. Az előbőr sejtesen letapad, sokaknál akár 3-4 éves korban is. Nem kell föltépni, nincs miért!

Persze 4-5 éves kor UTÁN már le kell tudni húzni az előbőrt a makkról, ha ez nem sikerül, akkor lehet próbálkozni, de nem szabad erőltetni. Annak berepedezés lesz a vége és az meg hegesedik. Utána már nem lesz soha rugalmas, egészséges a fityma érzékeny belső része, mert sok szülő állat módjára megy neki.

Ha be van szűkülve a fityma, akkor azt sokféleképpen lehet gyógyítani és a durva cukorbetegséget leszámítva NINCS OLYAN, hogy a teljes körülmetélésre szükség lenne.

Létezik a szűkületre plasztika (rá lehet keresni: z-plasztika, vagy T-plasztika), bemetszés, részleges metélés.


Nekem levágták az egész fitymát, azóta csak a baj van. SOk év után elegem lett és tavaly elkezdtem visszanyújtani az előbőrt, mert csak a gond és a baj van így...

Nem hiszem, hogy bárkinek joga van dönteni pici gyerekek testéről, szerintem meg kell hagyni nekik a jogot, hogy majd felnőtt korukban döntsenek!

2012. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Ijesztő dolog, hogy nem hagyják egyes szülők, hogy a gyerek majd saját maga dönthessen a saját teste felől, amikor már felnőtt lesz :(
2012. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Ez sokat elárul persze az ilyen "szülőkről" is :(

Ez már csak ilyen... kegyetlenek tudnak lenni az emberek, de a saját gyerekükkel szemben, hát.... az mindig megdöbbentő :(

2012. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
6,7-es válaszolókkal maximálisan egyetértek!
2012. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Előttem szóló három válaszolónak csak annyit : a szülő a gyerek érdekét nézi. És ha az előző két gyereket hasztalan kínozgatták a fitymatágítással és végül mendkettőnek a műtét hozott eredményt, akkor lehet, hogy jobb a kicsinél egyből megcsináltatni. Mert így kevesebb szenvedése lesz . Pont.
2012. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
58%
Hát, például engem is körülmetéltek, és nagyon szeretem, egyik haverom pedig születési körülmetélt (amerikában született), és neki sincs semmi baja a dologgal.
2012. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!