Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba ehet már húst?

5 hónapos baba ehet már húst?

Figyelt kérdés
Eddig nem is láttam öt hónaposnak való kaját üvegben, meg úgy tudtam, hogy csak hat hónaposan ehet husit, ma viszont egy csomó húsos bébiételt láttam ma (Kecskeméti), amire az volt ráírva, hogy öt hónaponak való. Ilyenek, hogy krumpli pulykával, meg csirkemáj sütőtökkel. Vettem párat, de vajon megeheti tényleg az öt hónapos baba?
2008. márc. 31. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen megeheti.Nem véletlen vannak.De figyelj hogy betöltött 5 hós legyen a baba.Én is adtam neki ilyeneket , de saját főzésű husit 1év körül adtam .
2008. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki.3 gyerekem van,5 hónaposan kezdtem el a gyümölcsök adását.Bár én sokáig szoptattam.Ha adsz is neki kész bébiételt jó ha tudod az a legjobb amit te készítesz neki,abban biztos nincs annyi adalék,tartósító stb.Jó babázást!
2008. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
A kecskeméti, és a többi bébiétel sem tartalmaz tartósítószert, szinezéket, ízfokozókat.Én 2 évig szoptattam, de mellette adtam bébiételt is.És mindig a kornak megfelelőt.A szakkönyvek azt írják szamócát, málnát másfél év alatt ne adjon az ember.Mégis van bébiétel ami málnás és 6 hós.A lányom imádta.
2008. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha bevezetted már a főzelékeket,adhatsz neki húst nyugodtan.De az a legjobb,amit te magad készítesz neki.

Én csak akkor adtam boltit a gyerekeimnek,ha nem volt időm főzni nekik,vagy mentünk valahova.Főzz neki csirke vagy pulykamellet krumplival,adhatsz neki csirkemájat is,de azt egy héten csak egyszer.Adj hozzájuk zöldségeket,gyümölcsöt,hogy változatos legyen.

6 hóapos kor után már nem muszáj csak vízben főzni,kevés vajon is piríthatod,úgy ízletesebb lesz.Adhatsz hozzá hagyma féléket is.

Boldog babázást.

2008. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már betöltötte az öt hónapot, általába n főzök, csak egy-egy új íznél először a boltival kísérletezünk, hogy ne kelljen egy egész fazéknyit kidobni, ha mégsem ízlik (általában 2 napra főzök). De akkor ha ezt szeret, én is tehetk pl. májat a főzelékébe?
2008. ápr. 1. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!