Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan 3,5 hónapos baba,...

Van olyan 3,5 hónapos baba, akinél nem állt még be a rend?

Figyelt kérdés
Kislányom össze-vissza eszik, hol kibirja a 2,5-3 órát, hol nem. Esténként is változó, hogy mikor fekszik le és mennyit alszik. Van, hogy alszik 10-11 órát, de valamikor felkel hajnalban, eszik és még visszaalszik. Miért van ez így? Tápszeres baba.
2011. okt. 22. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert pici:)

Ne aggódj, ráértek még a napirenddel:)

2011. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem így volt ennyi idősen. A fiamnál 6 hónaposan lehetett valamiféle napirenden felismerni, a lányomnál kb. öt hónapos korában.
2011. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk beállt :) kopp-kopp
2011. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fotucsok ***** válasza:
Nálunk kb 5 hós korára állt be. NYugi, még kicsi
2011. okt. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én gyerekem kb. 9 hónapos volt, mire valamiféle rendszer alakult ki az életünkben.És 1 éves, mire azt mondhattam, hoyg van napirendünk. Én szoptattam, két éves koráig, szerintem ez ezért is alakulhatott így, hiszen igény szerint evett.

ne aggódj, csak éld túl a nehéz pillanatokat :) sok sikert, Eszter

2011. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nagyon fontos neked, hogy legyen napirend, megpróbálhatod, ahogy nálunk beállt.

Egy reggeli ébredéskor figyeld meg, meddig van el egyedül a kiságyában és amikor már kikérezkedik, etetsd meg. Ehhez igazítsd a reggeleket. Aztán ehhez képest jöjjön a többi etetés, így hamar beáll a napirend. Legalábbis nekünk ez jött be. Először adj neki 2,5 óránként enni, nem baj, ha még nem ordít érte eszeveszetten :)

Meg fogja enni, és meg fogja szokni. Majd ha úgy látod,nem olyan éhes ilyen gyakran,térj át a 3 óránkéntire. De azt a necces félórát is el lehet tölteni bármivel, tereld el a figyelmét, játsz vele, puszilgasd a pelenkázón és pelusozd hosszan. (Én legalábbis minden evés előtt tisztába teszem, így tudja, hogy már az evés jön:)), egyébként ezelőtt mindig ordított a tisztába tevés során is, de mostmár szereti:D) Vagy próbáld 2 és háromnegyed órára,ahogy alakul. Érzed te azt úgyis...


Így most mi úgy állunk, hogy -mivel nem egy időben ébred minden reggel- van, hogy 6 van, hogy 7 óra.....8 h-ig a kiságyában hagyom, ha nagyon nincs el, játékot rakok oldalra, zenélő forgó be, stb....elnézelődik, gagyarászik.

8-kor, még ha nem is követelőzik, kiveszem, pelusozás, átöltözés, evés......aztán játék, míg el nem fárad...csak akkor "altatom", segítek neki elaludni, amikor már látom, hogy tényleg nagyon álmos. A többi felesleges energiapazarlás, mert ha túl korán kezdem altatni, csak felélénkül a karomban, nevetgél :D


Az mindegy, ha hajnalban felkel, akkor eszik, ha nem akkor nem, ez majd beáll, egy ébredést ki lehet bírni....ha szépen visszaalszik:)


Nálunk is így volt. Volt, hogy végigaludta az éjszakát, volt hogy felébredt. Egyszer amíg éjszaka csináltam a tápit, a szájába adtam a cumit és visszaaludt. Mostmár így csinálom mindig ha felkel, de kopp-kopp, az új rendszer óta már jó ideje végigalussza az éjszakát.

2011. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen teljesen természetes. Nekem 5 hónapos a kisfiam (2. gyerek), annyi fix, hogy reggel 6 körül kel, aztán picit visszaalszik. Meg az esti fürdés ideje, ami biztos, és utána kaja, és alszik. Hogy napközben mikor alszik, mikor nem....Nem tudnám most neked azt mondani, hogy 9-11-ig, és 2-5-ig alvás. Majd kialakul.
2011. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!