Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba már fel kellene...

2 hónapos baba már fel kellene emelje a fejét, ha hasra fektetik?

Figyelt kérdés

Nem túl nagy elvárás egy 2 hónapos babától? Vagy csak én gondolom rosszul? És mi van, ha a babám nem szeret hason feküdni, ebből kifolyólag a fejét is csak ritkán emelgeti? Azt mondja a gyermekorvosunk és a védőnőnk is naponta 4-5 alkalommal 5-5 percig kell hagyni, hogy erősítse a nyakizmait. De ha elkezd sírni (és ez elég gyakori ilyen esetben), akkor mindig megsajnálom és visszafordítom a hátára.

Rosszul csinálom? Kellene hagyjam, hogy erőlködjön?


2011. okt. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos ismeri a babádat,és nem véletlenül mondja,hogy mit tegyél. Semmi baja nem lesz a babádnak 5 perc sírástól. Inkább sírjon egy kicsit,mint visszamaradjon a fejlődésben.
2011. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez a 2 véglet van? vagy nem fekteted hasra és nem erősödik vagy hagyod sírni???


én vele szembe feküdtem, énekeltem neki, mondókáztam, csörgőt ráztam.


igen, egyébként, valóban illene tartania a fejét. azért nem túl nagy elvárás mert minden későbbi fő mozgásnak ez az alapja. majd ha tartja kitámaszt, repülőzik. így a háta is erősödni fog. majd a kitámasztásból lesz a forgás és vissza, kúszás, négykézlábra állás, onnan ülés, mászás.

ez mind innen indul. az a baj, hogy ha nem fekteted hasra csak majd egyszer akkor ezeket később fogja csinálni pedig ezek indítják be az agy bizonyos részeit.


ne "kínozd" hanem próbáld érdekessé tenni. akár a mobilodat is odaadhatod neki ilyenkor vagy egy színes pokrócra tedd rá, stb. annyi minden van amit ki lehet próbálni :)

2011. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet úgy is, hogy a hasadra fekteted és hátra dőlsz, szólongatod, beszélsz hozzá,akkor csak felemeli a fejét és máris tartja :) Hasonlóan csináltam, mint előző, a kedvenc játékát himbáltam, énekeltem, bohóckodtam neki.

Nem kell sokszor, minden ébren töltött időszakban egyszer csak ha leteszed hasára, már eredményt tudsz elérni, egyre többet és többet bír. Ha sír, nyugodtan megfordíthatod vagy felemelheted, ebben először nagyon el tudnak fáradni :)

2011. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bizony illene tartania

segíteni sajnos nem tudok, de még egy ötlet:

- ahol pelenkázod, pl. pelenkázón tedd úgy hogy ahol hanyatt a lába van ott hason a feje legyen, te pedig guggolj a fejecskéjéhez és szólongasd, csörögj valamivel, énekelj, mutass valamit stb., így keményen is van és ha mégis lezuttyan a feje legalább puhára esik, sok sikert

2011. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! :-)
2011. okt. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!