Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátrány egy masszívabb,...

Hátrány egy masszívabb, nagyobb, emiatt nehezebb és talán kicsit nehezebben irányítható 3:1-ben babakocsi, ha rossz földúton használjuk és a súly, méret egyébként nem számít?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik babakocsira gondolsz? Nekem elég nagy és masszív kocsim van, háromkerekű, de az első kerekét a tolókarról be tudom fixálni, ha vacak terepre érünk. Én városban használom, annyi talán a negatívuma, hogy nem sok boltba férek be vele. Van egy kicsi kocsim is, az igaz, hogy könnyebben irányítható, de csak sima úton tudom tolni.
2012. jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rossz útra inkább egy stabil, nagyobb kerekű babakocsi a jobb, mint a kicsi, kiskerekű. Nekem volt kisméretű és nagy babakocsim is. Hát, mesélhetnék a különbségekről.. A kicsi minden egyes göröngyben elakadt, a nagy kerekű, "batár" meg úgy gurult, mint a parancsolat, a gyerekeket se rázta össze úgy, mint a másik. Emellett szerintem semmivel se nehezebb irányítani a nagyobb kocsit, mint a bolygókerekeset.
2012. jan. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Raf polra gondolsz?

Nekünk az van, ha nem tömegközlekedsz vele egyedül, akkor jó, egyedül szinte megemelhetetlen -nekem-, de én inkább lennék tekintettel a stabilitásra, biztonságra a helyedben!

Tehát nem hátrány.

DE a rafpol amúgy könnyen irányítható, csak rá kell érezni. A bolygókerekek pedig szerintem nem jók - direkt nem olyat vettünk -, próbáltam és pont az a nehezebben irányítható, mert néha eltekereg össze-vissza, és nem arra bolygóskodik, amerre szeretnéd! :)

Egy ismerősöm emiatt vitte vissza a 90.000 ezres kocsit, hogy nem tudta rendesen irányítani a bolygókerekeit.

2012. jan. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én meg olyat nem vennék, ami nem bolygókerekes. Az enyém bolygós és sajnálkozva nézem szegény anyukákat, akiknek mindig meg kell dönteni a kocsit, ha be akarnak fordulni valahova.

Ja, és olyat vegyél, aminek a bolygókereke nem a lábadhoz közel van, mert azt tényleg nem lehet irányítani.

2012. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én a bergonnak egy travel system babakocsiára gondoltam,valaki véleményt kért róla és egy márkásabb de kisebb,könnyebb babakocsiról.Ott többen írták,hogy inkább a könnyebb,kisebb kocsit válassza az illető,én meg elgondolkodtam,hogy itt falun,ahol földúton és göröngyös úton kellene a babakocsi,megéri-e egy márkásabb de mondjuk gyengébb kocsit választani?hozzáteszem itt mindenki bergont használ több gyereken át.Nem tudom,nektek mi a véleményeteket?Mennyire fontos szempont a terep amin használod a babakocsit egy márkával szemben?
2012. jan. 11. 08:28
 6/8 anonim ***** válasza:
A terep bizony meghatározó tényező. Nem mindegy ám, hogy állandóan sima aszfalton, tömegközlekedésben, Bp belvárosában fogod majd használni azt a kocsit vagy göröngyös úton, kistelepülésen, ahol nem kell buszra, villamosra, aluljáróban le és el cipelni a kocsit. Arra valóban praktikusabb egy könnyű babakocsi. De talópasztalatom szerint a vidéki élethez tökléletesek a stabilabb, másnak esetleg batárnak, nehézkesnek tűnő babakocsik. És általában ezeknek a rugózása is sokkal jobb, ami egy rázós úton igenis fontos szempont. Az ár meg nem biztos, hogy a minőséget tükrözi, néha a divvatosabb, nagyobb nevű kocsik fele annyira sem kényelmesek a babának és praktikusak a mama szempontjából, mint a kevésbé dizájnos társaik.
2012. jan. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz irányítani a nem bolygós raf polt! Amíg nem próbálod, használod, nem tudod.


A terepviszony a fontos, ott fogod tologatni, használni, falun válassz csak masszívabb, erősebb kocsit! Ott gondolom nincs túl sok tömegközlekedés. :) A bolygókerekekkel földúton kínlódnál, az tuti, minden gödörnél, huppanónál eltekeredne...

2012. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem kunert babakocsim van,kis településen lakunk,nagyon rosszak a járdák utak ide nagyon szuper,és kényelmes a babának,de mivel elég sokat jövök megyek a babával ezért van egy peg-pérego pilko p3 ami könnyű és a városban használom.
2012. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!