Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen egyszerű lett volna a...

Ilyen egyszerű lett volna a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
4 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, 4 hét alatt a déli tápszert hagytuk el, majd rá 2 hétre a 3 órásit váltottuk ki a gyümölcsökkel. Így maradt a napi 2. Most 6 hónapos a manó, mi lesz a következő lépés, mikor kell a következő kaját kiváltani?
2009. máj. 24. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez túl gyors :(


Tartsd azt is szem előtt, hogy egy éves korig napi 500 ml tápszer kell minimum.

2009. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Mivel fél liter tápit meg kéne innia egy éves koráig/nap, igy több tápis étkezést egyenlőre nem kellene kiváltanod.
2009. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na igen,mi 14 hónaposan reggel este tápszer.

Most a gyümölcsöt tedd 10 re és uzsira adj pépet.

Ez nagyon gyors volt.

2009. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nikcsi ***** válasza:

Nalunk is hasonloan zajlott, azzal a kulonbseggel hogy nekunk meg napi 3x 230 ml tapszer van.

Mi 4 es fel honaposan kezdtunk gyumolcsokkel (tapszeres baba), ket-harom het alatt kivaltottuk a tizorait, majd elkezdtem a fozelekes kostolgatast, menetkozben az uzsonna lecserelodott tejpepre. Most ott tartunk (7 honapos) hogy reggel tapszer, tizorai gyumolcs+viz, ebed fozelek+tapszer, nem eszik meg rendes adagot, uzsonna tejpep, ha fogzunk akkor tapszer, vacsora tapszer.

2009. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nikcsi ***** válasza:
Utolso vagyok, azt elfelejtettem hogy nekem meg ejjel felkel enni eleg gyakran.
2009. máj. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nikcsi ***** válasza:

marmint egyszer ejjel, de vannak napok amikor atalussza.


Nem tudok irni. :)

2009. máj. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a védőnő miért nem mondta ezt akkor?? mert csak azt mondta, hogy ok. most akkor nem értem... napi 590 ml tápszert kap és mellé minimum 2 dl teát vagy vizet. a gyümölcsöt nem tudom 10re tenni, mert 8kor van reggeli tápszer, délben főzelék, fél4kor gyümölcs, 6kor tápszer, fél10kor tápszer. ő alakítta így, nem ette meg a gyümölcs után a tápot.
2009. máj. 24. 23:40
 8/12 A kérdező kommentje:
mi az utolsó kaját 2 részletben eszi meg, elalvásnál és később éjjel. szépen gyarapszik, boldog, egészséges baba, nagyon vidám és szeret enni.
2009. máj. 24. 23:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az nem rossz!

Én így csinálnám:

8kor van reggeli tápszer, délben gyümölcs, fél4kor tápszer, 6kor főzelék, fél10kor tápszer.

Tehát felváltva és a két kaja közül előbb a gyümi, utána a főzelék.

De szerintem az is jó teljesen, ahogy csinálod.

2009. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így voltam vele, elkezdtem a kóstoltatást, és babómnak minden ízlett. És két nap után már a gyümiből egész adagot megevett, és nem kért utána már mást. Ugyanez volt a főzelékkel is. Én próbáltam a két étkezés kiváltását kicsit késleltetni, hogy kissebb adagot kapott, és utána még tejcit, vagy tápszert. Mert amúgy kb. 2 hét alatt végbement volna a két étkezés kiváltása. Így is 5 hónaposan már délelőtt gyümölcsöt, délben főzit kapott. Ne aggódj, szerintem, ha egy bébi ilyen gyorsan elfogadja a más ízeket, megérett arra, hogy ne csak tejet/tápszert kapjon. Szerintem jó úgy, ahogy csinálod.
2009. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!