Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyek mérleget a kislányomnak...

Vegyek mérleget a kislányomnak, hogy tudjam mennyit eszik majd?

Figyelt kérdés
Hagyjam rá és ne méregessem?Sok mindent hallottam már.Csak stresszelnék ha nem annyit szopizik mint kéne?Mit gondoltok?
2009. máj. 25. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet bérelni is, egy hónapra én fél éve 2000 Ft-ért béreltem. Első-második hónapra bőven elég kölcsönözni.
2009. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 4 gyerekem van és egyiknél se volt mérlegünk. A nagyok idejében még nem is nagyon lehetett kapni, így nem is volt ekkora "divat" az állandó méregetés. Mindenkinek a maga döntése, hogy vesz-e vagy esetleg bérel-e ilyen dolgokat (mérleg, légzésfigyelő stb) Az állandó mérgetésnek egyébként valóban angy hátránya az, hogy ha esetleg a baba nem szopik "előírt" mennyiséget, az anyuka csak idegeskedik,hogy szegény baba talán éhezik. Ha megkéred a védőnőt, hetente 1 alkalommal biztosan tud vini 1 mérleget, amivel meg tudod mérni az első hetekben, amíg nem mentek ti magatok tanácsadásra. Azt, hogy eleget eszik-e a babád, nem csak a mérleg tudja megmutatni, hanem az is, hogy van-e elegendő pisis-kakis pelusa, szoptatás és megfelelő büfizés után alszik-e. Ha a picit az igényei szerint szoptatod, biztosan eleget fog szopizni és nem biztos, hogy az pontosan 3 óránként lesz, akkor meg ugye nem is érvényesek még megközelítőleg sem a "nagy könyvben"szereplő adatok... Persze, ha úgy érzed, hogy Téged megnyugtatna, kölcsönözz egyet, mert ha közben mégis kiderül, hogy fölösleges, csak kidobott pénz és az ára a mérlegeknek elég borsos...
2009. máj. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!

nekünk volt mérlegünk 2 hétig, úgy béreltem, de visszavittem, mert össze-vissza mért. volt hogy a babum szopi után bukott, és jóllakottan kiterült, rátettem(közvetlen előtte és közvetlen utána), na -mondom- most tuti evett vagy 80g-ot, erre kiírta mínusz 10g. :)azóta sok hasonlót hallottam. engem csak idegesített.

2009. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem elsőbabaám van,és én kölcsönöztem.Azért jó,mert láttam,hogy mennyit eszik.Meg később mikor hozzá kellett táplálnom,tudtam h mennyi tápszert keverjek ki neki.Engem nyugtatott a tudat:)
2009. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél azon idegeskedni folyton,hogy most épp kevesebbet evett a babád a szokottnál akkor ne vegyél!az orvosi tanácsadásokon úgyis figyelemmel kísérik babád fejlődését,súlyát.Csak idegesítenéd vele magad!Sok sikert,jó babázást!:-)
2009. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi vettünk használtan a neten.

Evések után csak ritkán mértem, kíváncsiságból.

Viszont feljegyeztem minden hónapban, hogy mekkora, és

beleírtam a könyvecskéjébe. :)

Jó játék! És a háziorvosok külön szeretik, amikor látogatni jönnek és jajj de jó, hogy lehet mérni a babut!

2009. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem vennék. Most két hónapos a második kislányom, sosem mértem a súlyát, nem tudom mennyit eszik, de klasszul hízik, úgyhogy nem foglalkozok azzal, hogy mennyit is eszik egy-egy alkalommal.
2009. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én béreltem egyet 1 hónapig.

Amikor először megmértem a babát, szopi után kevesebbet mutatott ,mint előtte.

Akkor pánikba estem,sírtam,hogy nincs tejem.

Többet nem is mértem .

Az első hónapban kizárólag anyatejjel 1200 grammot hízott a kisfiam.

Szerintem nem kell mérleg,mert csak felidegesíted magad,és ettől elapadhat a tejcsi.

2009. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.Tudom ,hogy ha esetleg még éhes marad majd akkor úgyis szól.Munkahelyemen megszoktam , hogy folyton mérni kell a babákat és parázok egy kicsit.Tudom csak aggódnék hogy ha nem eszik majd annyit amennyit kéne.A legjobb az lenne ha nem vennék mérleget.Ismerőseim is azt mondják ne vegyek.Még sok idő van míg megszületik a picikém csak nehéz jól dönteni.Ma megyünk a védőnőhöz majd megkérdezem a véleményét.Köszönöm a válaszokat.Minden jót kívánok mindenkinek és szép napot.
2009. máj. 25. 09:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak az előírt szerint 750 grammot kéne ennie, mert 5 kiló, mégsem eszik 630-nál többet napi szinten. Mindig mérem, de nem vagyok ideges, mert szépen fejlődik, neki ennyi elég. Azért jó a mérleg, hogyha látod hogy bepuszil 130-at, akkor ha egy órán belül sír, biztos nem azért, mert még éhes, hanem mert más baja van. Nekem a kezdetekben nagyon sokat segített a mérleg, most meg már csak a statisztika végett mérem, viszont egyre nehezebb, mert ficánkol :D

Most 2 hónapos. Reggel 9kor 220 grammot nyomott be, ez egyéni rekord. Nem tudhattam volna, ha nincs mérlegem :D

2009. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!