Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet gyorsítani a fog áttörését?

Lehet gyorsítani a fog áttörését?

Figyelt kérdés

8 hós kislányom már régóta szenved a fogzással, ínye 3 fog helyén is nagyon duzzadt, de nem akar áttörni egyik foga sem (az alsó kettő már 3 hónapja kibújt, a felsőket várjuk azóta).

A rágcsáláson kívül kérdezem, hogy van-e valamilyen szer esetleg rá.

Köszönöm!


2012. jan. 11. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Kalcium phosphoricum Schüssler só, napi 1x.

Nekünk a gyerekorvos javasolta, mert a fiam is sokat szenvedett a fogzással.

2012. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a sima tablettára gondolsz, nem a homeós bogyóra, ugye? (azért nem írtál higítást)

És napi 1-szer 1 szemet?


Nektek mennyi időn belül hatott?

2012. jan. 11. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen napi 1x1 szem.

Homeósban is lehet, de 8 hósan jobban elolvad a szájában a Schüssler.

Elég gyorsan hatott, bár én mindig csak az utolsó pillatban adtam (ha jól olvasom, ti most abban vagytok...)

2012. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Simán a szájába adtad? Nem nyelte le? Vagy nem volt rossz íze? Úgy olvastam, babáknak vízben kell feloldani, mint a homeós bogyókat


máshol kaptam még egy tippet: Gengigél - állítólag ez puhítja az ínyt, könnyebben áttör a fog - ezt nem ismered esetleg? (vagy bárki más)


bocs a sok kérdésért... :)

2012. jan. 11. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Gengigelt mi is próbáltuk, semmit sem ért. Protkósoknak, szájseb. műtét után javasolják, nálunk nem hatott.

A só olyan, mintha egy aprócska szőlőcukrot szopogatnál, pár másodperc alatt elolvad, nem okozhat gondot.

Én a homeós bogyókat is csak kicsi csecsemőként adtam oldva, egyébként a fiam szépen elszopogatta.

2012. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!