Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nincs el magában a...

Miért nincs el magában a kislányom? Lassan 6 hónapos.

Figyelt kérdés
Egyszerűen 10 percem nincs mellette! Állandóan szórakoztatni kell. Semmi nem érdekli 3 percnél tovább utál hason,pedig már lassan kúsznia kellene de mi örülünk ha megfordulni hajlangó! Segítség más is van ezzel így????
2009. máj. 25. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 5hónapos, de dettó ugyanolyan, mint a Tied. Amikor alszik (napi talán 2szer fél-, háromnegyed órát), akkor kell kapkodva elintéznem mindent. Nem egyszerű vele. Ő is nagyon utál hason lenni, bár most már néha igényli, hogy ne háton legyen, de persze megfordulni az smafu. Evés után elszórakoztatja magát úgy negyed órára, de utána jön a hiszti és anya persze szalad és szórakoztatja kicsi lányát. Én sem tudom, mivel lehetne önállóbbá tenni, de majd csak rájön, hogy egyedül is el tudja foglalni magát. Legalább is remélem.
2009. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nincs baj a piciddel! Teljesen normális, hogy még nincs el egyedül, ennyi idős korban még nem lehet a figyelmüket tartósan lekötni. Az én lányom is folyton ott volt, ahol én, babahordozóban, ha főztem, akkor a konyhaasztalon, ha mostam, akkor a fürdőszobapulton, ha teregettem, akkor a babakocsiban, stb.... Nálunk az vált be, hogy mindig adtam a kezébe valami újat, amit vizsgálhatott, pl. már jól ismeri az összes konyhai eszközömet:)

Ja, hason a lányom is utál lenni, még most sem tartozik a kedvence közé, 9,5 hónapos. De ha nem, hát nem... Kúszni 8 hónapos kora után kezdett el, mászni kb egy hete, de csak hátra:)

Engedd a picinek, hogy veled legyen, beszélj hozzá állandóan, hallgassatok közben zenét, ez utóbbi a manómnak nagyon bejön!

Megsúgom, engem is idegesített a dolog, hogy nem szeretett hason lenni, de azért csak "megoldódott" a gondom, győzött a kíváncsisága...

2009. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam, a történeteteket, és hát teljesen magamra, magunkra ismertem. Nálunk egyszer csak eljött a hason alvás ideje és azóta is csak úgy alszik el. Már nem tudom pontosan hogy mikor. Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de az én fiam a napokban volt 2 éves, és még mindíg nem játszik egyedül, csak úgy ha valaki ott ül mellette, ha 5 percre leköti magát az már szinte furcsa is!! Remélem azért ti jobban jártok, kitartás!!!

2009. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tejcsissek vagyunk és 3 óránkén még szopizik.Nekem is kaja után van el a legtovább.Viszont mi azért többet alszunk nappközben kb:4órát! A védőnő szerint habitus kérdése ilyenek a génjei és visszatérő mondata hogy annyit változnak...MIKOR???
2009. máj. 25. 11:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szavakat és az eggyütt érzést!
2009. máj. 25. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt. Ő nagyon mozgékony volt pici korától, hamar megtanulta az átfordulásokat is, de egyedül 5 percig is alig volt el. Szinte semmit sem tudtam csinálni. 7-8 hós kora közt megtanult ülni, azt hittem jobb lesz, majd ülve eljátszik, de nem. Aztán 9 hós kora körül kezdett változni a helyzet, néha egész jól eljátszott egyedül. Most 10 és fél hós és van, hogy egész sokáig elszöszmötöl a játékaival (ha én is a szobában vagyok).

Szóval ne aggódj, nem reménytelen a helyzet! :-)

Nem tudom, hogy mi okozta nála a változást, de örülök neki, hogy egy picit több dologra van időm így.

2009. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!