Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rotavírus elleni oltás? Pro...

Rotavírus elleni oltás? Pro és kontra.

Figyelt kérdés
Elég drága, megéri? Ki hogy gondolja? Ti beoltattátok? Ennyi pénzből már jó sok mindent lehet venni. (gyk: kb. 40 ropi.)
2009. máj. 25. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi a rotatequet vettük az 3 részből áll és pár ezressel még drágább mint a rtarix de több törzs ellen véd.

Én ami ellen lehet beoltatom. Jobb a biztonság, körülöttem annyi pici csecsemő került be ezzel a durva hasmenéssel-hányással, hogy én mindenképp el akartam ezt kerülni a fimanál.

Nem volt még beteg sose egy napot se. 19 hónapos.

Szóval én beadatnám, persze tudom h attól még másféle betegségeket elkaphat de jobb legalább párat kizárni.

2009. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Megéri, mi beoltattuk. Az egyik ismerősünk nem és tél végén kórházba is került a kisfia a rotavírus miatt. Egy hónap volt a lábadozás ideje, nagyon alattomos vírus, és a kiszáradás nagyon veszélyes a babákra.

Ráadásul nem is szuriba kapja, hanem megitatják vele.

2009. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nekünk a doki ajánlotta, ezért beadattuk. ha netán elkapja a picid (reméljük, nem), akkor a gyakori peluscsere is legalább ennyi. meg, ha emiatt kell szabira menni, stb. nem beszélve a legfontosabbról: akár kórházba is kerülhet szegény, mert nagyon nehéz a folyadék-utánpótlás. szájon át kapta a drágám, semmi baja nem lett tőle. talán az első után minimálisan csökkent az étvágya fél napig, ennyi.
2009. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia,mi is beadattuk pont azok miatt amit leirtak,nekünk is a doki ajánlotta.
2009. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi Rotarixet adattunk be, az ára miatt én is egy ideig vacilláltam rajta, de nagymamitól kapott a lányom ajándékba pénzt és ebből finanszíroztam (34 E Ft volt) Számlát is kértem róla, egészségpénztárit, így ebből kb. 22 % visszajött, ami szintén nem kevés. A lányom 16 hónapos és szintén nem volt még beteg hála istennek, remélem, nem is lesz és mindenkinek csak ezt kívánom! Ha ezekkel ez oltásokkal elkerülhető ez a betegség, illetve elkerülhető az, hogy a súlyos, kórházi kezelést igénylő fajtája is kialakuljon, szerintem mindenképp megéri. Valamelyik cikkben még gazdasági számításokat is olvastam erről, ami mindenfélét beleszámolt, anyuka táppénz miatti jövedelem kiesésétől kezdve a napi 15-20 pelenkán át, a kórházi tartózkodás esetleges más költségeit, hát még ilyen szempontból is "megéri" , persze az az elsődleges, hogy egy pici gyereket látni szenvedni egy ilyen vacak betegségtől, hát nem éppen egy vidám dolog. Persze bármilyen más betegségnél is ez a helyzet. Én is úgy vagyok, ami megelőzhető, azt igyekszem megelőzni.
2009. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ő az első baba, kis tesó nincs, aki az oviból hazahozza, úgyhogy mi nem adattuk be. A doki egyetértett a döntésünkkel. De ha titeket megnyugtat és van rá pénzetek, akkor adassátok be.
2009. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
mi sem adattuk be, nálunk sincs tesó, a doki se tartotta fontosnak így. meg én hallottam olyat, hogy elég durva bélproblémákat okozhat.(persze ez nagyon ritka, de még nem olyan régi vakcina, és amúgy is szétszurkálják szegényt így az elején)
2009. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. az a helyzet, hogy ő is első gyerek/első unoka a családban, akárhonnan is nézem. nem tudom, hogy honnan kaphatná el ezt. gyakorlatilag nem találkozik más gyerekkel 3 éves koráig, amíg oviba nem kerül, és játszótérre sem fogom vinni, tehát minden tekintetben outsider. viszont az is igaz, hogy jobb megvédeni attól, amitől csak lehet. szerintem alszom még rá párat. lenne rá keret, hogy beoltassam, de azért annyira nem vagyunk eleresztve, hogy ennyi pénzt kidobjak az ablakon, ha nem tudja elkapni sehonnan. átgondolom még.
2009. máj. 25. 12:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is beadattuk, szintén rossz tapasztalat miatt. Barátunk kisfia kórházba került, ott fertőződött meg a rotával. Ez 2 héttel meghosszabbította a bentlétet, azalatt kapta az infúziót szegényem, ami végett ki kellett kötni. No amikor ezt meghallottam, beoltattuk a kislányom. Remélem nem bánjuk meg később sem, de az én szívem azóta megnyugodott tőle.

2009. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a vakcinát nem szúrják, szájon át adják be, szóval nem növeli a szérszurkálást!
2009. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!