Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beoltatni a babámat...

Érdemes beoltatni a babámat rotavírus ellen? Ma jött egy levél a "házi gyermekorvosok egyesületétől", melyben felhívják az anyukák figyelmét arra, milyen fontos ez az oltás.

Figyelt kérdés

ti hogy gondoljátok? érveket, ellenérveket kérek! 3 hónapos a babám.

ja és mennyibe kerül?


2008. nov. 24. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok és nem oltatam be az enyémet,mert 1 gyerek és nincs ezzel kapcsolatban veszélyeztetve.A nővérem beoltatta a fiát,mert városon laknak,a nagyobbik gyerek már ovis és a kicsi koraszülött volt.
2008. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Én beoltatom, az elsőt már meg is kapta a kisfiam. Nem injekciós, hanem szájon át adja be a dokinéni, gyakorlatilag a babám kiszopizza. 14 000 Ft egy adag, és 4x kell beadni (tehát 56 000 Ft az egész), havonta.

Engem eléggé megijesztettek vele (a dokinéni és a védőnő), hogy ha elkapja a vírust, akkor hányás-hasmenés-kiszáradás a veszélye, és valószínűleg kórházba kell menni, akár 2 hétre is. Ezért döntöttem úgy, hogy megelőzöm a bajt.

2008. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Mi beoltattuk a kisfiunkat, mert sok gyerek van a családban, és már kisbabaként is volt kórházban. Az oltás 2szer 18 ezer, sajnos nagyon drága, az orvos itatja meg a babával. Nekünk a nem kötelezők mellett a pneumococcuson kívül ezt ajánlotta a gyerekorvos, mert a rotavírus az, amitől kiszáradhat a baba és könnyen kórházba kerülhet.

2 hónapos kisfiú anyukája

2008. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Én a helyedben kerülnék minden plussz oltást. Tudd, hogy minden oltó anyag HIGANY és más nehézfém alapú!!! El tudod képzelni, micsoda terhelés ez a picinek?


Ami meg a "házi gyermekorvosok egyesülete" -t illeti, azért javasolják, mert jutalékot kapnak a vakcina gyártójától. Undorító...

2008. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak kerdezek, de az egyik kismama azt irja,hogy 56000 Ft, a masik pedig hogy 36000 Ft ez az oltas.

Ez a 20000 Ft kulonbseg hogy letezhet?

2008. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a levélben azt írják, hogy 6 hónapos korig kell beadni, azt nem, hogy hány részből áll.
2008. nov. 24. 12:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Két féle oltás van, mi azt kaptuk amelyik 2x18000, ennek rotarix a neve. Elég gázos volt után a babám 2 napig, nem akart se enni, se inni, csak sírt. Az első után gondolkodtam, hogy egyáltalán beadassam-e a másodikat, végül megkapta és az után is hasonló mellékhatások voltak. Én ezt nem adatnám be, ha lenne második gyerekem, persze biztos, hogy ha elkapja akkor sokkal rosszabbul jártunk volna. A másik oltásról nem hallottam semmilyen tapasztalatot.
2008. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi beadattuk a bébinek, mert viszonylag sokat megyünk kisgyerekesek közé.

Két hónapos korában kapta az elsőt, majd 6 hét múlva a másodikat, Rotarix-et, 2* 18.000 Ft volt. Mivel a férjemnek van egészségpénztárija, így arról a számláról fizettük, gyakorlatilag ingyen volt (a munkáltatója havonta utal rá pénzt, mi nem szoktunk rárakni).

Mellékhatás a bébimnél nem jelentkezett.

Én úgy tudom, hogy ez is olyan adható oltás, hogy ha X hónapos korában adják be, akkor Y adag kell, ha X+1 hónapos, akkor Z adag kell az oltóanyagból.

Azon túl, hogy sokat mászkálunk (és nem került plusz pénzbe) azt is figyelembe vettük, hogy ez a vírus hányást, hasmenést okoz, és egy csecsemő 2-3 óra alatt ki tud száradni.

Remélem segítettem a döntésben, Üdv.

2008. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Rotarix-ért mi is2*18 ezer Ft-ot fizettünk.Én amúgy is sokat szoktam stresszelni a pici miatt, így minden oltást beadatok.Jobb megelőzni a bajt.A babám 6 hetes már volt kórházban, műtötték is, nem szeretném mégegyszer átélni, ahogy szenved.
2008. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Én leszek az ellenvélemény, de nem azért, mert oltásellenes vagyok, hanem azért, mert minden ellen sztem nem szabad őket beoltatni. A veszélyesebbek ellen én is beoltattam (agyhártya, lyme-kór, bárányhimlő), de a rotavírust nem tartom annak. Ha minden ellen beoltatjuk, milyen lesz az immunrendszere? Mi átestünk a rotavíruson tavasszal (két gyerekkel), hányás, hasmenés. Nem volt egyszerű, de a kórház fel sem merült,(persze vannak ritkán súlyos esetek, nem vagyunk egyformák). Sok folyadék, sok pelenka, de 3-4 nap és vége.
2008. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!