Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oltással kapcsolatba kérdeznék...

Oltással kapcsolatba kérdeznék hogy be adatjátok a babocának a Prevenar nevű nem kötelező oltás? Ja és még a rotavírus elleni oltást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt beadattam a fiamnak. Semmi baja sem lett, és remélem, ezeknek hála más sem lesz.
2009. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a Prevenar kötelező volt!:D Tudom amugy nem az, de a doktornőt nem érdekelte.Ha ingyen van éljenek vele a szülők.
2009. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Prevenar igen,Rota nem.
2009. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És pontosan melyik mire való?
2009. okt. 30. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőt megkapta, most a Meningitec-et kezdtük el. Jobb félni mint megijedni. + Az egész család nagyszülőstül, testvérestül megkapta az összes influenza elleni oltást, hogy védjük a babát. (Nomeg nem visszük sok ember által látogatott helyekre)
2009. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rota: lázas hányásos-hasmenéses vírus. Sok kisbabát elkap elvileg, és súlyos is lehet, mert ugyebár könnyen kiszáradnak a kicsik.


Prevenar: agyhártyagyulladás, tüdőgyulladás, vérmérgezés, középfülgyulladás elleni szérum cseppfertőzéssel terjed egyébként a pneumococcus ami ellen jó ez az oltás


Meningitec: gennyes agyhártyagyulladást okozó meningococcus vírus ellen jó


:) Védőnőt kérdezd (már ha van olyan normális mégegy mint az enyém) és kapsz felvilágosítást


Az előző voltam

2009. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindhármat (Prevenar, Rota, Meningitec) megkapja a védőnő és a doktornő javaslata alapján.
2009. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
prevenart igen, rotát nem.
2009. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Prevenart igen.

Rota-t nem, gyerekorvos sem javasolta.

2009. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!