Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van különbség a Humana HA...

Van különbség a Humana HA Start és a Humana 1-es tápszer között? Az utóbbi laktatóbb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az első hipoallergén, a második meg sima 1-es tápszer újszülött kortól.
2012. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első hipoallergén,nem tartalmaz tejet!
2012. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A HA-s tápszer is tehéntej alapú, csak más eljárással készül. Kivonják belőle a kazeint, ami allergizálhat.
2012. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy az 1-es is HA-s. Azt tudom, hogy mindkettő hypoallergén és azt is hogy újszülött kortól adható. Reméltem, hogy az 1-es laktatóbb.
2012. jan. 11. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen az egyest már nagyobbaknak szokták adni, gondolom épp azért mert laktatóbb.
2012. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyit találtam róla a neten, hogy a start 3-4 hós korig ajánlott, és csak laktózt tartalmaz szénhidrátként. A HUmana HA 1 pedig laktózt, keményítőt és maltodextrint is tartalmaz, és 12 hós korig adható. Kalória tartalmat nem találtam, de a dobozon rajta van, ha van neked mindkettő, abból kiderül laktatóbb-e.


EGyébként megjegyzem, hogy a 3-as válaszadó hülyeséget írt, mert a kazeint nem vonják ki a HA tápszerekből, csak RÉSZLEGESEN hidrolizálják, vagyis kisebb mértékben de benne van a tejfehérje, és ugyanúgy kialakulhat fogyasztása közben tejallergia. (Létezik teljesen hidrolizált tápszer és aminosav alapú tápszer is, de azoknak még rosszabb az ízük, megelőzésre nem írják fel őket, amúgy baromi drágák)

2012. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Milumil HA Start tápszerében nincs kazein, ezért gondoltam hogy kivonják. A sima Milumilben viszont van.
2012. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen megtévesztő, mert azt szokták ráírni az összetevőkben, hogy hidrolizált savófehérje
2012. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam. Akkor tehát a HA-sban is benne volt. Így nem izgulok, mert most váltottunk simára és féltem, hogy a kazein miatt gond lesz. De ha ez eddig is benne volt, még ha más formában is, biztos kijött volna az elmúlt hónapokban.
2012. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :-)
2012. jan. 12. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!