Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen túrót, joghurtot,...

Milyen túrót, joghurtot, sajtot adhatok 8,5 hós kislányomnak? ÉS hol veszitek? Milyet? És mikor adjátok babátoknak? Vmint a sajtot "nyersen" adhatom, ugye?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ebben a korban, a sajtot reszelve főzelék feltétként kevertem az ételeibe. Túrót kap 8 hónapos kora óta (zsírszegény, félzsíros), de ugy hogy gyümölccsel van keverve. Én uzsira szoktam adni neki néha. Joghurtbol pedig a naturt szokta kapni, kiflivel.
2009. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi már minden ilyesmit eszünk. Nekem a védőnő mondta hogy nem kell a méreg drága baba joghurtot venni de ne is a nagyon olcsót. Mi danone-t eszünk mind joghurt és puding formában, krémtúrót, (mondjuk most a lidli-be vettem pilos pudingokat és krtémtúrot, de nagyon finom, és az összetevők is ugyan azok, csak olcsóbb) Túrót szerintem bármelyiket (én dobozosat veszek). Sajtot is ehet bátran (edamit, vagy óvárit). Sőt mi imádjuk a túró rudit, és a danoninot is, 8 és fél hónaposak vagyunk.
2009. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én általában trappista sajtot és félzsíros túrót szoktam adni és természetesen nyersen. Ráreszelem a sajtot a főzelék tetejére, úgyis kicsit megolvad..a túrót is néha adom főzelékhez i, de főképpen gyümölccsel, uzsonnára.
2009. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a túróhoz csak simán gyümit adtok?V édesítitek is?joghurtból meg natúrt és azt ízesítitek?
2009. máj. 25. 13:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Még annyi h ha zlik neki akkor anniyt adhatok amenniyt megeszik,elsőre?V kóstoltatni kell?
2009. máj. 25. 13:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt adok hozzá, nem kell cukrozni. a natur joghurtot nem izesítem. Ha ízast akarok adni neki, akkor danoninot kap. :)
2009. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Még nem evett semmilyen tejterméket??
2009. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Joghurtot először mindenképpen próbáld ízesítés nélkül. Ha úgy is megeszi, akkor tök jó, nem kell bele plussz cukor. Én Danon aktiviát adok neki, szereti simán is, de volt hogy gyümit, babakekszet kevertem bele (hogy kiadósabb legyen). Sovány sajtot reszelek a főzelékébe (kb. 2-3 teáskanálnyit), de volt, hogy csak úgy is megkóstoltattam vele (és ette szívesen). Túrót is a főzelékébe szoktam tenni szintén 2-3 teáskanálnyit, valamint a gyümijébe is. Első pár napban csak egyszer add neki ezt az adagot, aztán ha nincs semmi gond, akkor többször is mehet. Én már a déli főzelékébe és a délutáni gyümijébe is teszek valamit.
2009. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"a gyermekeknek arányosan nézve több zsiradékra van szükségük, mint a felnőtteknek, ezért első két életévükben a kicsiknek zsíros tejet, sajtot, joghurtot adjunk..."
2009. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
13:15-NEK igen még nem evett semmilyen tejterméket.....nem hiszem h bajt csináltam!Talán 3x kapott eddig sajtot!De holnap már kapja a joghurtot!
2009. máj. 25. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!