Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » AZALIA fogamzásgátlót hogyan...

AZALIA fogamzásgátlót hogyan szeditek, a tájékoztatója semmire sem való? Az orvosom mondta hogy a használati utasításnak megfelelően szedjem, de ez semmit nem ír hogyan kellene azt ha nem menstruálok . Pl. Szoptatok.

Figyelt kérdés

Beszedtem egy levél AZALIA ,most folytatnám a következőt ...

csütörtök van ,de a levél ugye a hétfővel kezd ,értelem szerűen a cs szedném ,és mennék végig ... majd V befejezőleg ,folytatom előröl a megmaradtakkal?Ezután a következő levéllel folytatva?

28 tabletta ,nem kell szünet folyamatosan kell szedni ?

30 éves elmúltam diplomáso értelmes nő vagyok de eeeezzz , ez az első betegtájékoztató amin nem tudok elmenni :O


2012. jan. 12. 01:13
 1/5 A kérdező kommentje:

"Az első levél Azalia elkezdése

Amennyiben jelenleg nem szed hormonális fogamzásgátló tablettát

Várja meg, amíg menstruációja elkezdődik. A menstruációs ciklus első napján vegye be az első tablettát. Ekkor készítmény szedésének első hetében kiegészítő, barrier elvű fogamzásgátló módszer (pl. gumi óvszer, hüvely pesszárium) alkalmazása nem szükséges.

Ha a tabletta szedését a menstruációs ciklus 2-5 napján kezdi el, kiegészítő, barrier-elvű fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges a tabletta szedésének első 7 napjában.

Ha a közelmúltban szült, vagy vetélése volt

A készítmény szedését az első trimeszterben elvégzett terhesség-megszakítás után közvetlenül kell elkezdeni.

Szülés vagy a második trimeszterben elvégzett terhesség-megszakítás után a menstruációs vérzés első jelentkezésekor kell elkezdeni.

Amennyiben több mint 21 nap telt el a szülés, vagy a második trimeszterben elvégzett terhesség-megszakítás és a tablettaszedés elkezdése között, ki kell zárni az esetleges újabb terhesség lehetőségét, és kiegészítő, barrier-elvű fogamzásgátló eszköz használata ajánlott a tabletta szedésének első hetében.

Amennyiben Ön egy kombinált tablettáról tér át

Az Azalia szedését kezdje el a következő napon, ahogy a jelenlegi fogamzásgátló készítmény utolsó tablettáját bevette (ez azt jelenti, hogy nincs tablettamentes szünet), ebben az esetben kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása nem szükséges.

Ha egy másik mini-pillről tér át

Bármelyik nap abbahagyhatja az előző tabletta szedését, és elkezdheti rögtön az Azalia szedését.

Ha fogamzásgátló injekciós készítményről, implantátumról vagy hormonális méhen belüli eszközről tér át

Az Azalia alkalmazását elkezdheti akkor, amikor a következő injekció lenne esedékes, vagy azon a napon, amikor az implantátum vagy hormonális méhen belüli eszköz eltávolításra került."

2012. jan. 12. 01:14
 2/5 A kérdező kommentje:
És vagyok olyan ideges hogy Cs vettem be pedig éjszaka szedem és az még Sz aminek a jelzése D míg ennek 75 .Utálom ezt a vackot,kétségbe ejt .áhhh
2012. jan. 12. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lassan egy éve szedem. Értelem szerűen beveszed minden nap az aznapit. Nem kell szünetet tartani,csak folyamatosan szeded. Ha pl. az egyik levél vége szerda,akkor a következő levélen megkereresed a legközelebbi csütörtökit és szépen folytatod. Szóval jól érted,folyamatosan kell szedni.
2012. jan. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az előttem válaszoló írja.

Folyamatosan, szünet nélkül kell ezt szedni!

2012. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedem már egy éve. Nekem a doki mondta, hogy folyamatosan szedjem, ne hagyjak szünetet. Csütörtökön kezdtem így amikor az utolsót vasárnap beszedem ugyanazon folytatom mert még van rajta 3 szem a következő levelet megint cs-n kezdem és tul.képp szerdán fogy el.
2012. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!