Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik vagy ehet egy hat...

Mit eszik vagy ehet egy hat hónapos kisbaba?

Figyelt kérdés
kisfiam 6 hónapos.már sok mindent eszik például sütőtök,burgonya,csirkehús,pulykahús,alma,banán stb.írjátok már le nekem légyszi hogy a ti kisbabátok miket evett ennyi idősen.esetleg recepteket is írhattok.sok mindent olvastam tegnap interneten amivel nem igazán értettem egyet.például hogy már lehet neki adni sima tejet meg tojássárgáját
2012. jan. 12. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Se tejet, se tojássárgáját. Tejet 1 év alatt jobb kerülni, de ha van tejérzékeny a családban akkor tovább is érdemes. Tojássárga és a savanyított tejtermékek csak 8 hó után mennek.

Cékla, répa, spárga, zeller, szilva, zabpehely.

2012. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 6,5 hónapos. Ugyanazokat eszi, mint a tiéd, de karácsonykor az apukája adott neki egy kis morzsányi muffint, nem lett semmi gond, de ebből nem csinálunk rendszert, várunk még a tojásos dolgokkal. Amúgy nagyon ízlett neki:))


Sima tejet semmiféleképp nem adok még neki, és tojást sem tervezem bevezetni egyelőre. Gyümi-zöldség, húsfélék (szárnyasok).

2012. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is 6 hós. Amit eszik: alma,sütőtök, sárgarépa, fehérrépa, krumpli, őszibarack, sárgabarack, rizs, gabonapép, tejpép. Amiket tervezek a közeljövőben: husi, banán, körte, cékla, cukkini,padlizsán,spenót,sóska,patisszon,saláta,tök,brokkoli,uborka,zöldborsó(passzirozva),paradicsom(héj,mag nélkül).Babakekszet is fogok neki adni a gyümihez, de még nem vettem. Én főzök is és adok neki bébiételt is. Tejet biztos, hogy nem adnék még és tojást sem (majd 1 éves kor után),a tejtermékkel is még várnék pár hónapot. Én szoktam keverni az összetevőket. Pl.alma-barack, alma-krumpli, alma-sütőtök, sárgarépa-fehérrépa-krumpli,gyümi-tejpép, gyümi-gabonapép,.... a variációknak csak a fantáziád szabhat határt, főleg, ha már egyre több mindent kap! :)
2012. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, az enyém már 1 hónapja eszik babkekszet. pár napja babapudingot.
2012. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos a lányom és ezeket eszi: tejpép, alma, répa, barack, banán, babakeksz, sütőtök, krumpli, cékla. Igazi főzeléket nem adtam még neki, csak ezeket variáltam.
2012. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy válaszoltatok és segítettetek.
2012. jan. 12. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!