Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 és fél hónapos a lányom....

15 és fél hónapos a lányom. Ennyi idős korban, a te gyermeked hány szót mondott?

Figyelt kérdés
Szavai: anya, apa, mama, baba, adjál ( nem tudom, honnan vette ), hallo ( telefonba ), hello, nem, de, pápá.Most ez a legújabb: hoppá, jaj, na.Ezeket utánozza, és gagyog egész nap.Olyan látványosan nincsenek új szavai, de a védőnő szerint ez normális, mert ő most a mozgással van elfoglalva, erre koncentrál.Foglalkozok vele sokat, de egész nap jön-megy, mászik, pakol, szóval pl. mesét olvasni neki lehetetlen.Ma találkoztunk egy 18 hónapos kislánnyal, és teljesen elbizonytalanodtam.Olyan szépen beszélt!Azt mondta: ne menj ( az anyjának), de ügyes, hinni ( hinta ) Eddig azt hittem, minden rendben a lányom beszédfejlődésével, de most lehidaltam.Tudom, minden gyerek más..Tapsol,integet már 8-9 hónapos kora óta, mutogat, ki-bepakol, mindent megért.Idehozza, amit kérek, firkál a mágneses rajztáblára, tornyot épít.Szerintetek nincs lemaradva?
2012. jan. 12. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

detto 16 hos lány:D

ezeket mondja csak annyit tud mint a tiéd

(Néha)--- anya

apa

hinta

tik tak (óra)

baba

pápá

zsupsz

tánc

nem


Állathangokat utánoz:


macska,

kutya,

rőfi

kigyó

bárány

galamb

auto


beszéltem logopédussal azt mondta nme kell aggódni.

Képeket mutogatja ezerrel amig ki nem mondom mi az és minden érdekli csak nem mondja ki

nekem a barátnömnek a lánya is ennyi idös és lassan mondatokba beszél..minden gyerek más

2012. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, olvastam a kérdésed.Akkor megnyugodtam kicsit.Csak első baba, és nem tudok mihez viszonyítani, ha meg kérdezek ismerős anyukákat, a válasz: már nem emlékszem, hány szava volt:)) Sajnos neki lazábbak az izmai,járunk tornára is, és még nem indult el, most leginkább a mozgással foglalkozik.
2012. jan. 12. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
szoktak mondani valaki a mozgását fejleszti/azt az agyi központot/valaki a beszédét. ne aggodj
2012. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyém szintén 16 hónapos kislány. De még egy szót sem mond!:(

Mindent nagyon hamar megtanult, ülni, àllni (6 hónaposan), járni, szaladni...

De nem mond semmit, pedig rengeteget foglalkozom vele. Egész nap mutogat a különböző tárgyakra, mindet elmondom mi az. És látom rajta, hogy érti, tudja mi az, mert amikor kérdezem, hogy "Hol a maci? Hol a lámpa?", megmutatja melyik az, a macijàt meg megkeresi és idehozza.

Szóval fogalmam sincs miért nem hajlandó megszólalni :(

2012. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

jo kérdés erre volt egy sztori volt egy ugyanilyen kru baba egyszer az anyukával elmenetek bevásárolni és az anyuka hátra tette a táskáját a gyerekhez odaértek a bolthoz anyuka előre akarta venni a táskáját nyujtozkodott nyújtózkodott és közbe mondta majd csak elérem majd csak elérem . Nehezen elérte mire a gyermek megszólalt Ügyes vagy anyuci!



Másik történet ugyanilyen koru gyerekkel utazott anyuka le akartak szállni a buszról mondta az anyuka gyere segitek leszállni mire a gyerek közölte köszönöm le tudok szállni magamtol is :D (két olyan gyerekröl van szó akik nem akrtak beszélni majd kerek mondatba megnyilvánultak:D

2012. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez tényleg így van.Amikor látszólag nem figyel rád, a kis fejében akkor is elraktározza a hallottakat.Az én lányom, amíg tanítottam tapsolni, nem foglalkozott vele.Amint abbahagytam a tanítását, magától elkezdte.Szóval figyelt ő végig:))

Érdekes ez a 2 történet, és megdöbbentő.

2012. jan. 12. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:
detto amikor tanitani akarom nem akarja megtanulni az istenért se majd egyik naprol a másikra perfektül megcsinálja/pohárból való ivást is pl, s a kanál használata is nálunk igy volt. Vagy a föbb testrészek mutatása . csak akkor mikor ö akarja
2012. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy szót sem tud, pedig másfél éves. Majd megtanulja.
2012. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van, nekem is így kéne felfognom mindent!:)
2012. jan. 12. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem is mindent, de ilyeneken idegeskedni, hogy a másiké többet eszik, beszél, stb. ...minek???? Fogadd el úgy, ahogy van, légy türelemmel. Szerintem mi sem vagyunk egyformák :)
2012. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!