Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyermeked a fogzás miatt...

Ha gyermeked a fogzás miatt belázasodott vitted-e orvoshoz? Ha igen, mit mondott az orvos?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
nem. Adtam neki Nurofent.
2011. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, én 38° felett levinném, csak hogy megnézze, mert jártunk már úgy, hogy torokgyulladása volt, de a lázon kívül nem volt más tünete. (És persze duzzadt volt az ínye a fogak miatt. Azt hittem, hogy ezért eszik kevesebbet.)
2011. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Láz miatt nem, de erős, csillapíthatatlan fájdalom miatt voltunk párszor az ügyeleten. Volt olyan, amikor a hátsó rágók bújtak ki, hogy sem a Nurofennel, sem mással nem tudtam csillapítani a fájdalmát. Sejtettük ugyan Apával, hogy a fog a ludas, de inkább bevittük ügyeletre, semmint nagyobb baj legyen belőle. Ott aztán írtak fel nekünk Cataflam cseppeket, és az később használt.


Én nem vagyok "túlféltős" anyuka, de az ösztöneimre mindig hallgatok. Ha úgy érzem, baj van, inkább elviszem a kicsit az orvoshoz "feleslegesen", mint hogy baj legyen a dologból. A lázra ugyanez igaz. Ha nem tudnám csillapítani, vagy nagyon gyengének tűnne a kicsi, elvinném.

2011. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elvittem, mert nem voltam benne biztos, hogy a foga miatt lázas. Eddig kétszer volt ilyen éjszaka hirtelen jött láza. Persze mindig kapott Nurofent, de másnap mindig elvittem orvoshoz.

Az első esetben tényleg csak a foga volt, mert másnap már kutya baja nem volt egy kevés reggeli hőemelkedést leszámítva.


Ja és az orvos, annyit mondott, hogy ez természetes lehet fogzás idején, ha lázas csillapítsam, de különösebb dolgot nem kell tenni. Illetve mondta, hogy ne lepődjek meg, ha változik a széklete, étvágytalan lesz, és ne erőltessem neki az evést ilyenkor!

A másodiknál viszont lázzal kezdődött a torokgyulladása. Elvittem orvoshoz, mondta, hogy piros a torka. Két nap múlva már köhögött is, elég csúnyán. Viszont mire elkezdett köhögni, láza már nem volt.

Szóval én mindig elviszem orvoshoz, nehogy valami más baja IS legyen.

2011. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!