Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos tápszeres babák...

6 hónapos tápszeres babák anyukái! Akik 4 hósan kezdtétek a hozzátáplálást! Miket esztek most?

Figyelt kérdés
Miket esztek, de LEGFŐKÉPPEN MIKOR és MENNYIT????? Írjátok le légyszi egy napi étkezéseteket!Köszi!
2012. jan. 12. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

szia,nekem már lassan 9 hónapos a kisfiam,de ő is tápszeres és 4 hónapos volt mikor elkezdtük

6 hónaposan evett:répát,krumplit,sütőtököt,tököt,céklát,barackot,banánt,almát,meggyet,gesztenyét,brokkolit,cukkinit,már glutén tartalmú tésztát,kekszet,rizst,zöldborsót

napi 5-6szor evett, reggel,este tápot 150mlt,délben főzeléket kb 150-160mlt,egyszer kapott gyümölcsöt,egyszer tejpépet, a tejpép 150ml volt, ha volt 6. étkezés akkor gyümölcsöt tettem kb 100ml tápba tápot,most sem sokat változott,csak most már kétszer eszik főzeléket,és sokkal többet többfélét eszik

2012. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiam majd csak 20-án lesz 6 hónapos. 5 ször eszik egy nap.

6kor 180-200 ml tápszer

9:30kor 100ml Milupa HA tejpéphez teszek gyümölcsöt meg egy kevés háztartási kekszet, így kb 200 ml lesz belőle, azt imádja mind megeszi.

13:00kor főzelék kb 150-200 ml, mikor milyen kedve van

16:30kor 180-200 ml tápszer

19:30 fürdés

20:00kor 180-200 ml tápszer


vizet főleg az ebéd után iszik többet, de amúgy egész nap mindig kínálom neki, napi max 200 ml iszik, de inkább kevesebbet


4 hósan kezdtük almával, 2-3 kanállal, egy hétig csak öklendezett tőle, aztán rájött hogyan kell lenyelni, utána kezdtem növelni a mennyiséget, és kipróbálni új ízeket.

Amiket eddig kapott: alma, őszibarack, banán (össz. 2x, fogja székletét), sütőtök, krumpli, rizs, répa, cukkini, tök, cékla, brokkoli, csirkemell, cukormentes háztartási keksz lereszelve (detki), Beba HA Sensitiv tápszert kap


Amiket tervezek bevezetni: körte, szilva, pulykamell, cukorborsó, zöldbab (persze nem egyszerre, majd szép sorban)

2012. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én 6 hónaposomnak a napi menüje:


fél 8: 200 ml tápi

11: gyümi plusz 50ml tápi most mivel fogzik a gyümi csípi az ínyjét így csak banánt török neki tejpépbe ami így kb.150ml

14:én főzök valamit(cékla, burgonya, répa, brokkoli stb) az kb.170ml

18: baby joghurt ami 100ml

20: 200ml tápi

2012. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!