Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is voltatok már úgy, hogy...

Ti is voltatok már úgy, hogy már reggel fáradtan ébredtek? 4 és fél hónapos kislányom az utóbbi időben többször felkel éjjel. Hogyan töltődjek? Sokszor azt érzem, hogy nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, hogy voltam úgy, mindig úgy vagyok. Nálunk átlag 3-szori kelés van. Ezt nem lehet kipihenni. Ez van. Ezzel jár. Az első gyerekemnél 2 évig kellett várni az első átaludt éjszakára.
2012. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok,csak mondhatok,hogy KITATRÁS!

Másfél éves a lányom és születése óta minden áldott éjszaka 4x 5x ébred,még soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem!Már megszoktam :(

2012. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1 éve fáradtan ébredek:)

Na, de félre a viccel! Természetes, ha az ember elfárad, hiszen a pihentető alvást megzavarja, hogy éjszakánként többször felébredünk a kicsit megnézni, megetetni. Gondolom, ha ő el is alszik, te nehezebben alszol vissza. Ilyenkor a megoldás az, hogy nappal használd ki azt az időt, amikor a babád alszik és te is pihenj, akár aludj! Ne olyankor akard kisikálni a lakást, behozni az elmaradásokat!

Igyekezz olyan tevékenységeket végezni ilyenkor, ha aludni nem tudsz, amiket szeretsz: olvass, tornázz, vagy csak tologasd a babakocsit az alvó babával és nézd a kirakatokat, ábrándozz! Ha pedig úgy érzed, egyedül nem megy, kérj segítséget és mozdulj ki néha a babád nélkül! Kérd meg a nagyikat, egy kedves ismerőst, barátnőt, hogy legalább míg a pici alszik, vigyázzon rá nálatok, te pedig menj el fodrászhoz, kozmetikushoz, egy ukrászdába a barátnőddel, stb!

2012. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem 1, hanek 19 éve.. a legidősebb gyerekem ui. ennyi idős... és 4-en vannak:)
2012. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Minden nap úgy kelek. 5 hónapos a fiam még mindig 2.5 óránként ébred éjjel, de nem számítok sok jóra mert a lányom 2 évesen aludta át végre az éjjelt, ez pont féléve volt, szóval gyakorlatilag évek óta éjszakázok.
2012. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyit, hogy velem is előfordul, hogy már annyira mély ponton vagyok, hogy gyakorlatilag sírva kelek az éjszakai szopihoz. Aztán valahonnan mindig erőt merítek, nem is tudom, hogy honnan, meg hogyan. EZt az egészet egy szép színusz görbével lehetne ábrázolni.
2012. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8:39-el teljesen egyetértek! :)
2012. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az 5-ös vagyok csatlakozom az elsőhöz én is sokszor már sírok a fáradságtól... de valami visz tovább mégis.
2012. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát...egy gyerekkel nem voltam így, hogy nem bírom, elegem van, mert ahogy tanácsolják is, mikor napközben ő aludt, ha nagyon kivoltam, én is lefeküdtem.

De - arról senki sem beszél, hogyan töltődjön, akinek több gyereke is van...

Most ez a helyzetem:

4 éves a nagy, nem alszik nappal, nem vették fel oviba, mert itthon vagyok. Ő nagyon éberen alszik, hajnalban elmegy a férjem dolgozni, erre majdnem felébred, vissza kell altatni, mert kelne fel már 4-kor.

A pici 8 hónapos, éjjel 1x felkel enni, meg még sokszor felkel nemtommiért, fogzás, szeparációs szorongás, fogalmam sincs, de lényeg, hogy én ne aludjak :)mire pont visszaalszom, újra kelhetek. Hajnalban 2 gyerek között szaladgálok, ha a pici felsír, fel ne keltse a nagyot, vagy fordítva, ha próbálom rávenni a nagyot, hogy ne akarjon hajnalban kelni, arra felkel a kicsi. Legtöbb erőfeszítésemmel is 6 után kelünk, így a nagy se alszik sokáig, vagyis valószínű nyűgös lesz már estefelé. Néha legszívesebben ordítanék a kimerültségből, de még csak idegesnek se tűnhetek, mert ugye ők nem tehetnek róla, hogy nem bírom cérnával. Segítségem nincs. Hétvégén alszom 9-ig, mert a férjem kijön a szobából a fiúkkal. Ennyit töltődök, de ez édeskevés :)

2012. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4 hónapos a babánk, mostanában ő is állandóan felkel/felsír éjszaka. Szerintem fogzik, de az ínyén még nem látható + persze hasfájós is). Ráadásul sokszor hajnali 4-körül kakil, ami után (popsimosás, pelenkázás) nem mindig van esélyem visszaaludni. Sokszor nappal sincs el egyedül, voltak olyan napok, amikor annyira nyűgös volt, hogy 2 percre sem tudtam letenni (nem kicsi fizikai munka, mert már majdnem 8 kg). Szerencsére olyan is van (ha épp nem fáj semmi), hogy egyedül eljátszik egy picit, és elalszik, de ez ritka. Mi úgy töltődünk, hogy időnként egy estére rábízzuk a nagyszülőkre, és kimozdulunk együtt a férjemmel. Még a forró fürdő+olvasás szokott segíteni este; ilyenkor a férjem vigyáz rá. És persze olyan napok is vannak, amikor átjönnek segíteni a nagyszülők. Ez óriási segítség, ajánlom mindenkinek! :)
2012. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!