Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud már mondani 15...

Miket tud már mondani 15 hónapos fiad/lányod?

Figyelt kérdés

Nem versengésből, csak úgy érdekel:)

De tényleg, érdekes milyen elérő a beszédfejlődés:)

Unokaöcsém mikor 15 hónapos volt már "sokat dumált", mondta, hogy 'apa''any''óka'(róka) 'jöf-jöf' 'vége-ennyi' 'nem',utánzótt jó pár állathangot.

Kisfiam most 15 hónapos, és még alig mond valamit...baba,pápá,meg utánoz állathangokat,de csak lustán:)pl a cica nem miau, hanem máá,ugyan ez a bárány is:)Viszont, ha megkérdezem tőle, hogy okos fiú vagy?akkor bólogat:D


2012. jan. 13. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam szókincse ennyi idősen annyiból állt, hogy NEM. De azt mindenre. Néha mintha mondta volna, hogy gyere (gyeje), de erről aztán leszokott.

Most lesz 21 hónapos, és mostanában kezd egyre több szót használni, a "gyere" is visszajött, de ezek egy jó részét csak mi értjük.

Viszont eszméletlen jókat lehet vele beszélgetni babanyelven, halandzsázva monologizlál, közben fejeket vág és gesztikulál, meg kell zabálni.

2012. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lassan 16 hónapos lányom ezeket mondja: baba, mama, papa, nem, nincs, pingvin,vizes, nyál, vér (elég sokat esik és mindig felreped a szája), inni, enni, láb, a kutyára vavu-t mond a cicára nyá-nyá-t, a kacsára meg háp-háp-ot meg még egy csomó halandzsát babanyelven aminek hol látom értelmét hol nem :)

Barátnőm most 5 éves fia 1.5 évesen már szépen beszélt, az én nagyobbik lányom meg 2 évesen kezdte és azóta be sem áll a szája, míg a kisfiú inkább csendesebb. Én meg néha amikor a gondolataimat sem hallom visszasírom azt amikor még nem tudott beszélni :D

2012. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23 hónapos kislányom 2 szót mond: nem és apa. Ezen kívül vau-vau. Semmi más :)
2012. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

15 és fél hónapos a lányom.Szavai: anya, apa, nem, de, hallo ( telefonba, de sokszor a távirányítónak is ezt mondja, és a füléhez tartja), hem ( ez nála a hello akar lenni ), nénje ( néni) , pápá ( ilyenkor integet is ), baba, mama, adjál ( ha éhes, de érdekes, mert tőlünk nem hallhatta ezt a szót ), hagyjál, dere ( gyere ).Ezek nem szavak, de most tanulta: hoppá, jaj, na!

Állathangokat nem utánoz, csak a kutyára mondja, hogy vá! A kutyákért megőrül.:))Igaz, hogy nem sokszor tanítgattam neki az állathangokat, fogalmam sincs, ez miért fontos.Persze, mindig hozzáteszem pl. a kacsához, hogy háp-háp, de nem igazán érdekli.Most őszintén! Miért fontos, hogy egy gyerek ugasson, vagy brekegjen, vagy miáúzzon? Soha nem értettem.:))

2012. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Minden gyerek más és más.Az én kisfiam 19 hónapos múlt de a vaú-vaún kivül semmit sem hajalandó mondani.Igaz az édesapja is késön kezdett el beszélni(2,5 éves múlt már),reménykedem a fiunk addig nem vár!Érteni ért mindent ugy veszem észre csak "lusta"beszélni.

Szerintem nincs értelme összehasonlitgatni a babákat-gyerekeket hisz mindegyik más és más!

2012. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

jaj tényleg nem a hasonlítgatás miatt kérdeztem, hanem csak úgy érdekelt:)köszi a válaszokat:)

tényleg nagyok az egyéni eltérések:)

2012. jan. 14. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:

A kisfiúk általában később kezdenek el ebszélni,mint a lányok,és valóban vannak nagyon eltérések, és ez nem abból adódik,hogy anyuka mennyit foglalkozik a gyerekkel(nyílván ennek is van lényege). Egyszerűen más a gyerekek fejlődési üteme.


Lányom 14 hónapos és nagyon sok mindent mond, néha mi is csak nézünk,honnan szedi már megint: apa,baba, aja(anya), mama, tata, tátá(pápá), vau-vau,cic(cica), haó(haló),tettyék(tessék), kér(kérem), kö(köszi, ha éhes mondja nam-nyam, tea,vár,tej,kakó(kakaó, bümm bümm(autó),laktol(traktor), hint(hinta), nem.

Ezenkívül sok szónak csak az elejét mondja, pl banán-ba, mandarin-ma, és legalább 10 állatot utánoz.

Büszke vagyok rá,kis ügyes,de nem szoktam hangoztatni,hogy mennyit tud ismerősök előtt,mert van ismerős anyuka aki kétségbeesik,hogy az övé még nem.


Viszont van egy kisfiú ismerősünk,két héttel idősebb a lányomnál és sokkal több mindent mond!!

2012. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11: 17-es vagyok.Én a szótagokat nem vettem bele.Pl. a tessék-et úgy mondja a lányom: tes.De én ezeket nem veszem szónak, csak ha rendesen kimondja.
2012. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom, a szókincse: baba, mama, papa,apa, hoppá és a nem.
2012. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

apa

hinta

tik tak (óra)

baba

pápá

zsupsz

tánc

nem


Állathangokat utánoz:


macska,

kutya,

rőfi

kigyó

bárány

galamb

auto

2012. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!