Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul csinálom? Nem eszi...

Rosszul csinálom? Nem eszi meg a babám 7 hónaposan az üveges kajákat, sőt azt sem amit én csinálok neki külön zöldségeket sótlan vízben főzve, majd pépesítve.

Figyelt kérdés
Csak azt amit mi eszünk, levesekből a zöldségeket, meg húsokat pépesítve. Baj ez?
2012. jan. 14. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj,inkább örülj neki,hogy azokat megeszi:))Az én lányom ennyi idősen semmit sem evett,csak pár kanállal mindenből,2-3 kanál és kész:((
2012. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is hónapokat kinlódtam, amig hajlandó volt elfogadni a sótlan ételeket. De egyszer elfogadta. Én nagyon szigorúan betartottam az első gyerekemmel ezt a sótlan/cukortalan dolgot egészen 1 éves koráig, de mostmár nem lennék ennyire szigorú.

Én azt javasolnám neked, hogy ne aggódj emiatt. Egy picit talán az ételízesítőkre figyelj oda: nagyon sok benne az ízfokozó, ami allergiát okozhat. Így ha a ti ételetekben használsz ilyesmit, akkor inkább főzz külön a babádnak enyhén sózva az ételeket. A sózáshoz pedig a tengeri só a legegészségesebb.

Persze ez az én meglátásom. Lehet, hogy egy szakember másként gondolná...

2012. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 porcukormókus ***** válasza:

Az én 7hónapos kislányom DETTÓ ugyanezt csinálja.

És, adsz neki a sajátotokból? Csak mert én is ezen dilemmázok, hogy melyik a jobb: sózok és megeszi, vagy nem sózok és otthagyja. (jobb esetben, mert szép hegyeseket tud néha köpni..)

2012. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam se volt hajlandó megenni semmit, mindaddig nem volt fűszerezve. Mára belenyugodtam. Arra figyelek, hogy az ételízesítő natúr legyen, ízfokozó, meg mindenféle sz@rtól mentes legyen.
2012. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ételízesítőt nem használok, csak só. Inkább sok zöldség. Adok neki.
2012. jan. 14. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ízesítsd meg mert rosszabb az ha a ti levesetekből eszik ami esetleg nem mentes a zsíroktól! Azzal ugyanis még a kis szervezete nem tud mit kezdeni! Pici cukortól, sótól semmi baja nem lesz! Hidd el akkor meg fogja enni! :)
2012. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónapos, mindent megeszik, amit főzök, de nem volt ennyire lelkes eleinte, mikor megfőztem a zöldséget és megpüréztem simán, ízetlen volt neki is. Azóta ügyelek rá, hogy a zöldség levével higítsam a pépet, ne sima vízzel, és ha a terv szerint csak 1 féle zöldséget főzök, akkor is ízesítem úgy, hogy teszek bele pár kis kocka hagymát, vagy fokhagymát, pár kocka répát, stb. Tehát nem kell sót tennem ahhoz, hogy íze legyen az ételnek! Próbáld ezt ki!
2012. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fokhagymát, hagymát lehet 7 hónaposnak???
2012. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
[link] ez a lap szerint pl lehet 8 hónaptól, az én babám annyi idős. Ha félsz, akkor várj még 1 hónapot, de nem lesz semmi baja.
2012. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!