Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire előírás, hogy 4...

Mennyire előírás, hogy 4 hónaposan az oldalára forduljon?

Figyelt kérdés

Egy régi (80-as évek vége) csecsemő ápolási könyvben olvastam, hogy nincs baj, ha a baba szépen fejlődik, de ugyanakkor oldalakkal odébb hangsúlyozza, hogy 3-4 hónaposan oldalra fordulnak, 6-8 hónaposan pedig hasról hátra és vissza.

Nos az én lánykám már elmúlt 5 hónapos, de eddig nem fordult az oldalára, múlt hónapban többször is visszafordult a hasáról a hátára, de ez abba maradt, 30-án elkezdett kúszni, ezt is 2-3 napig művelte, de ezt is "megunta".

Nem merek benne bízni, hogy 6 hónaposan fordulni fog, bár addig van 3 hét. Tenyér támaszt csinálja, hason is nyúl a játékok után. Háton is, hason is forog, tehát ahol a feje van ott lesz a lába. (Nem tudom jobban kifejezni magam bocsánat.) Félek, hogy bármiben le lesz maradva.

Értelmével úgy tűnik nincs gond, amit leteszek mellé, arra felfigyel és elveszi, pörög a játékai után.

Párom és a védőnőm sem partner abban, hogy szakemberhez vigyem a gyereket, mondván ráér még. De én addig megőrülök. Lehet csak kimarad neki az oldalra fordulás? Van rá esély, hogy 6 hónaposan fordulni fog?


2012. jan. 12. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
DEHOGY VAGYTOK LEMARADVA! Persze vannak babák akik már 3-4 hónaposan forognak, de ez nem azt jelenti, hogy le van maradva aki nem! Kislányom 5 hónaposan fordult először hasra , majd párszor megismételte, s abbamaradt. Majd 6 és fél hónaposan oda vissza ment a forgás, de úgy igazán csak 6és fél hónaposan kapot rá az ízére. Ne aggódj, napok alatt hatalmasat képesek fejlődni, ne siettesd!
2012. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam. És nem is fogom siettetni. Csak tudod nagyon rosszul esik, mikor elcsodálkozva kérdezik, hogy "még nem fordult az oldalára? De hát már régen kellene". Ilyenkor könny szökik a szemembe.
2012. jan. 12. 12:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nincs semmi gond! Nem lesz lemaradva! Minden baba a saját ütemében fejlődik. Az én babám annyi idős volt, mint most a Tiéd, amikor először átfordult hátról hasra, előtte csak rövid ideig fordult az oldalára. 3 hét nagy idő ám, sok minden történhet azalatt, de akkor sincs semmi baj, ha 6 és fél hónaposan fog forogni!!!! A 6 hónapnak nem kell halálpontosan 6 hónapnak lennie. Ahogy írod, érdeklődő, értelmes, egészséges baba! És ez a lényeg!!! :)
2012. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!