Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólag anyatejes babádnak...

Kizárólag anyatejes babádnak elkezdted 4 hónaposan a gyümölcsök bevezetését?

Figyelt kérdés
Kicsit dilemmában vagyok, mert 3-4 naponta van széklete babámnak, ami egyébként nem okoz neki semmilyen gondot, és a védőnő is azt mondta, hogy 4-5 hónapos koruk körül lelassul az anyagcseréjük. Mégis nem tudom mivel teszek jót a babámnak.
2012. jan. 12. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon örültem, hogy 6 hónapig csak anyatejes volt, és meg tudtam ezt valósítani, ha már volt elég tejem hozzá.
2012. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem kóstoltatni 4 hósan, mert elkezdett fogyni a tejem (vagyis 3 hónapos korától szoptattam 1,5-2 óránként, de nem lett több sajnos). De nem váltottunk ki étkezést még most sem, 5 hónapos múlt, csak a szopi után kap gyümölcsöt délelőtt, meg délután szopi után pépet. De szerintem, ha nem okoz gondot a ritka kaki, akkor nem feltétlen muszáj.
2012. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem bőven van tejem, tehát ez sem gond. Mondjuk furcsállom, hogy a védőnő azt mondta, hogy már elkezdhetem. Úgy tudtam ők is a 6 hónapos korig csak anyatejes verziót ajánlják.
2012. jan. 12. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hidd el, még semmi értelme gyümölcsöznötök- főleg, ha van tejed bőven, örülj neki, nemsokára úgyis eljön az ideje, szerintem várd ki! Az én babám 7 hónapos, és mikor 4 hónapos volt, egy hétig valamiért alig volt tejem, és megpróbáltuk neki a tápszer kiegészítést, a gyümölcslevet stb-t- de még teljesen éretlen volt rá a baba. Nem is akarta elfogadni, és amit beledikátltunk is emésztetlenül jött ki neki...aztán visszaállt a tejem, és mikor 6 hónapos kora előtt egy héttel tényleg elkezdtem kínálgatni reszelt almával, gyümölcslével, répával stb-vel, már látszott, hogy megérett rá, tudott kanállal enni, szépen tátotta a száját-akkor már tényleg volt értelme. Azóta már szép nagy adagokat is eszik, de ugyanúgy szopizik is. Szerintem ehhez tényleg meg kell érniük idegrendszerileg is, és egy 4 hós baba még nem kész a hozzátáplálásra. Ez persze csak az én tapasztalatom, de a Te esetedben nem látok semmi nyomós okot a hozzátáplálás mellett. Élvezzétek a anyatejed időszakot, és hogy még nem papis az összes ruhája!
2012. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, hogy megerősítettétek az én véleményemet. Mert én is így gondolom.
2012. jan. 12. 10:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem 4 hónaposan, de csak azért mert megállt a sűlya. Egyébként vártam volna 6 hónapos koráig.

Ha nincs oka, akkor ne kezd el. Mond meg a védőnőnek, hogy várni szeretnél még.

2012. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, én sem kezdtem hamarabb a hozzátáplálást, megvártam a 6 hónapot. Felesleges előtt elkezdeni, főleg ha bőven van tejed, úgyhogy szerintem még várhatsz
2012. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem kóstoltatni, mivel többször ébredt éjszaka, míg korábban átaludta szinte az éjjeleket. Nem sokat, csak egy kis reszelt almát, őszibarackot, alma-őszi kombit. Értelmileg érett rá, nyitja a száját, tolja a kezemmel a kanalat a szája felé, nagyon ízlik neki. Viszont furcsa, hogy a híg sárga, anyatejes kaki változik. Nem is biztos, hogy még meg tudja jól emészteni, így most kicsit várok. 1-2 falatot (alma, 1 cikk) azért adok neki, hogy fenntartsam az érdeklődést. De minden gyerek más, a te babád, a te döntésed. Azért hidd el, anno minket, szüleinket is elkezdtek hozzátáplálni jóval fél éves kor előtt, és semmi bajunk!!! (A mi családunkban legalábbis.)
2012. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért kakil 3-4 naponta, mert jól felhasználja az anyatejet. Semmi értelme elkezdeni, én a védőnő unszolására kóstoltattam vele almát, mi lett a vége? Hasmenés ezerrel. Mire mondtam neki, hogy ezt befejeztük, még ő volt megsértődve. "De hát ilyen nem szokott előfordulni." Elég neki a tejcsi.
2012. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lett volna elég tejem, 4 hósan biztos nem kezdtem volna (mivel nem volt, mi akkor kezdtük), de lehet, hogy a 6 hót nem vártam volna meg, olyan 5 hónap környékén kezdtem volna a kóstoltatást a szopik mellett.
2012. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!