Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Kisfiam 7 hónapos, kijött a foga, előtte szenvedett 20 napig.

Figyelt kérdés
Ezidő alatt CSAK tápszert evett, mást nem fogadott el, előtte jó evő, ügyesen kanalazó gyerek volt. Kibujt a foga,de nem akar enni kanalas ételt, csak a tápszert, de az is elég hülyén. Eddig 180 grammot evett, most vsak 120-at kér, ekkor elforídja a fejét, de 2 óra múlva ismét enni kér! Eddig 3 óránkánt evett. Mit csináljak? Hagyjam így? Vagy alakítgassam én valahogy?
2012. jan. 14. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Rendületlenül próbálkozni kell!!!

Keverd tápszerrel a gyümiket meg a zöldségeket, vagy rakj bele Sinlac port, attól édeskés lesz és nagyon egészséges is.

Egyébként 1 foga jött ki?Mert általában párosával jönnek.Egyébként fogzás után elég elgyötörtek tudnak lenni sajnos. :( Nálunk a két felső fog kijövetele után 3 napig 40 fokos láza volt a lányomnak.A doki mondta, hogy ez előfordul.

Én mindent az elejétől kezdenék.(almalé, őszilé...stb)

Kitartás!

2012. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

lányomnak 10 hónaposan jött ki az első foga, előtte egy hónapig szenvedett, nem is evett jól, nem hízott, csak 70 grammot. Ahogy kibújt, visszajött az étvágya és evett evett rengeteget. Ez tartott 3 napig, most ismét nem eszik, gondolom folyt. köv. :(

folyékonyabb dolgokat érdemes adni, tejpépet ette a lányom, az annyira nem bántotta az ínyét.

Próbáltad?

2012. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Két foga jött egyszerre. Tegnap reggelre bújt ki a második. Szóval még lehet, hogy korai az aggodalmam. Csak annyira reményvesztett vagyok...az eddigi munkám, kínlódásom most mind dugába dőlt:-(

Ma reggel ébredés után 120! gramm tápszert evett meg, nem kért többet, aztán 2 óra múlva már sírt, mert éhes volt, csináltam neki almát-körtét-kevés banánt-abból kanalazott de leste a tápszeres zacsit.

Tegnap pl el sem fogadta egyáltalán az ebédet, belekóstolt, és már küldte is kifelé a nyelvével. Inkább nem eszik. Annyira el vagyok keseredve, hogy azt elmondani sem tudom. Van már egy kérdésem, az a napirend borulásról szól, mert az is teljesen felborult..azt sem tudom, hogy mit fog a következő órában csinálni a gyerekem, nagyon kétségbeejtő. Ha sír már nem tudom, hgy éhes vagy álmos, vagy valami baja van. Néha olyan érzésem van mintha csődöt mondtam volna:-/

2012. jan. 16. 10:13
 4/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam a tejpépet is, a gabonapépet is...komolyan szinte már mindent kipróbáltam, nem sok eredménnyel. A doki is azzal nyugtatott, hogy nyugi, amint kibújik a fog minden visszaáll...ezzel szemben semmi nem áll sehogy. Ő nem, hogy nem hízott, hanem fogyott majdnem 1 kilót! Gondolhatjátok, hogy mit szenvedett ő is én is.
2012. jan. 16. 10:15
 5/20 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, de itt randalirozik a fejemen, így próbálok minél gyorsabban gépelni, és sok az elütés...bocs:-))
2012. jan. 16. 10:16
 6/20 anonim ***** válasza:

jajj ne, hogy elkeseredj!!!!Nincsen semmi baj.Mindenki tudja, hogy ezek a dolgok nem könnyűek.Én az egész hozzátáplálással annyit szenvedtem, hogy csomókban hullott a hajam.(Már elég rég nem szoptattam ekkor).

Sok türelem és figyelem kell.Most sokat szenvedett a picid, és alkalmazkodni kell hozzá.Figyeld a jeleit.Mindig mindent végig kell próbálni amikor sír.Hidd el lassan vissza fog állni 1 napirend.és tényleg rendületlenül próbálkozni kell az ételekkel.

Ha már kanalaz párat az jó, és utána mehet a tápszer.Mint az elején.Minden nappal plusz 1 kanál.

Kitartás tényleg!!!

1. voltam

2012. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Oké, köszi..próbálok nem "összeomlani":-)

Akkor kezdem előlről az egészet...:-)

2012. jan. 16. 10:25
 8/20 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés, a SINLAC-ot nálunk a doktornő egyzserűen nem írta fel, mert nem tartotta indokoltnak, írt helyette milumil vaniliás tejpépet, ezt adom neki. Tudok recept nélkül venni sinlacot? Vagy hagyjam a francba,és maradjak a milumil-es tejpépnél?
2012. jan. 16. 10:35
 9/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem tudok érdemleges választ írni. Nálunk ugyanez a helyzet. Nagyon el vagyok keseredve, szinte alig eszik, előtte 4 óránként evett, most van, hogy 6-7 óra is kimarad. Így nem egyszer van, hogy csak 4 étkezés jut egy napra. Egy hónapja jött ki alul az első foga, pár napja pedig a második. Az első egyáltalán nem nő azóta sem, már azon gondolkodom, hogy megkérdem a dokit, hogy ez normális -e. Kanalazni szinte egyáltalán nem akar, doktornő cseszeget, hogy már ki kellett volna váltani a tízórait. Amikor tanácsot kértem, hogy mit csináljak, ha nem eszik, annyit mondott, nem baj, úgyis kövér... :( 7 hónapos múlt a lánykánk.
2012. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ó..hát akkor mi nagyon egycipőben járunk kedves utolsó:-))

Na én most viszont egy rossz szót nem mondok, mert a gyerek ebédre benyomott vagy 180 gramm rizses húst KANALAZVA! El sem akartam hinni. De szerintem már olyan éhes volt szegénykém, hogy azért ette, mert érezte, hogy ennek már a fele sem tréfa.

Nekem a védőnőm tudod mit mondott?? Elmondtam neki, hogy alig vagy egyáltalán nem eszik kanalazva, csak a tápszer, de azt meg 2 óránként kéri. Erre Ő: Adj neki tápszert, ő biztos az a fajta aki VISSZASZOKIK a tápszerre. Erre én: Na ne röhögtess, már hogy szokna vissza amikor nem elég laktató neki a tápszer, nyilván ő is érzi, hogy nem elég, nincs soha jól lakva, 2 óra múlva ordít stb stb. Erre az észlény annyit mondott, hogy ne erőszakoljam (!) a gyereket, ne adjak neki semmit csak tápszert, abból meg vegyek "dúsabbat", hogy jól lakjon, ha annyira ZAVAR ENGEM hogy 2 óránként SÍR.

MOndom én: Nem az ZAVAR, hogy sír, sőt nem az a bajom, hogy a gyerekem ZAVAR, hanem, hogy ÉHES!

Jó, ő nem tud mit csinálni, felajánlotta, hogy vegyek dúsabb tápszert,mást nem tud.

Akkorát nevettem...de nem szidom...nem az én dolgom:-)

2012. jan. 16. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!