Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én vagyok az egyetlen...

Tényleg én vagyok az egyetlen anyuka akinek nem sikerült napirendet kialakítania? Nagyon egyedi eset a 3 és fél hós kisfiam?

Figyelt kérdés

Ebből áll egy napunk 3 és fél hós kisfiammal: délelőtt valamikor felkelünk, minden este 7-kor fürdünk, éjfél előtt elalszunk. :) Viccet félretéve az egyetlen fix az életünkben a fürdés. Változóan ébred reggel, napközben össze-vissza szopizik és alszik, este meg alig lehet lelőni. Még mindig napi 8-10 alkalommal szopizik, nappal 2 max 3 óránként. És nem nem alussza át az éjszakát. 2 hetes kora óta 2-szer kel, 1 és 5 körül, plusz mínusz 1 óra. 6 hetes kora óta nappal sokszor nagyon kicsiket alszik egy huzamban, fél-1 órákat, nagyon ritka a 2-3 óra nála. Hasfájós volt ezért felszoktattuk nagyon, állandóan kézben volt este. Ez által csak kézben alszik el, ringatva vagy hason. Össze tudom számolni egy kezemen, hogy hányszor sikerült elaltatnom a kiságyában. Ráadásul nem szenderül ám el olyan egyszerűen, állandóan túlpörög és ordít a fáradtságtól, ezért kész küzdelem egy altatás nálunk. Este nem lehet lelőni, 10 és éjfél között alszik csak el rettentő küzdelem és harc árán, mivel erőltetjük az alvást, ő meg nem akar aludni. 6 hetes koráig mindig elaludt az esti szopi után, legkésőbb 8-9-kor. Aztán ahogy hasfájós lett borult minden, azóta nem tudom hamarabb elaltatni. A védőnő szerint ne hagyjam délig aludni, hát köszi de ha álmos ordít a fáradtságtól.

Igazából nem panaszkodni akartam, mert én így is jól érzem magam a kisfiammal, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ugyanis a férjem mostanában minden este azt szajkózza, hogy nagyon elrontottuk, elkapattuk a fiunk. Arról nem is beszélve, hogy sokan UFO-ként néznek rám, hogy nem tud egyedül elaludni, 2 óránként szopizik, na meg hogy nem alussza át az éjszakát, ez a kedvencem. :) Szinte szánnak, hogy nem tudok elmenni nélküle sehova, max 2-3 órára. De könyörgöm, azért vagyok itthon hogy vele legyek, kielégítsem a kis szükségleteit, ha kell akkor fél óránként. Egyedül a késői alvás zavar, pár napja a 3 hós oltás óta éjfélig dorbézol, nem sír, csak nem álmos, így én se tudok aludni a gügyögésétől, meg kell várnom hogy elaludjon, mert egyedül nem tud.

Tényleg nagyon elkapattuk és örökké így marad? Vagy majd szépen lassan alakulnak maguktól a dolgok? Csináljak valamit másképp vagy jól van ez így?



2012. jan. 10. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos gyereket nem lehet elkapatni!!!

A kisfiad viselkedésében semmi rendkívüli nincs. Nagyon sok kisbabának hasonló a ritmusa. Nem kell ettől kétségbeesni.

Én a magam részéről magam mellé fektettem és cicire tettem, attól ő tuti elaludt mindig, de ők sem egyformák. Olyan kisbabát is láttam már, aki szinte semmit nem aludt éjjel, viszont napközben annál többet.

Szerintem nem vészes a gyereked, lehet hozzá igazodni. Enni minden baba 2-3 óránként szokott, éjjel is, nappal is. Ez majd néhány hónappal később megváltozik, de most még az a jó, ha eszik éjjel is. Nem az a cél, hogy a mama átaludja az éjszakát, hanem az, hogy a gyermek igényei ki legyenek elégítve.

2012. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora gyereknek még nem kell tudnia egyedül elaludni, vagy átaludni az éjszakát, és mivel anyatejes,a 2órnkénti evés is normálisnak mondható, gondolom többször eszik keveset.

Az elalvást kell még gyakorolnotok.

Nem is értem, olyan kicsi még...érdekes a környezeted, egyáltalán miért kellene nélküle mászkálnod? vagy hova kellene menned, ahova őt nem viheted? érdekes, nálunk senki nem sajnált engem emiatt, pedig már ketten vannak, kicsi korkülönbséggel, élmény velük akárhova menni, de mivel nincs segítségem,

2012. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
én elvinném Dévény tornára, vagy babaúszásra, és mindjárt aludna.
2012. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

na, véletlenül elküldtem.

Szóval viszem őket mindenhová magammal.


De ami nekem fura, miért kell megvárnod, amíg elalszik? én csak akkor mentem be a fiamhoz,ha sírt, ha dumált magában és próbáltuk "altatni" csak jobban bepörgött.

2012. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És egy dologra viszont vértezd fel magad: mindig mindenki nálad sokkal jobban fogja tudni, mi kell a gyereknek, hogy te hol rontod el, és hogy bezzeg az ő gyereke ilyenkor már mi mindent tudott, stb. Ha nem vagy belül erős és biztos magadban, akkor pillanatok alatt képes majd bárki elbizonytalanítani. Légy magabiztos, még ha kétséged is vannak. Ez, megjegyzem így is lesz mindig is. Egy anyának mindig vannak kétségei afelől, hogy jól csinálja-e, de ezt a kétséget őrizd meg magadnak különben kikezdenek. Sose feledd el, hogy a gyermekedet nálad jobban nem ismeri senki! Következésképp te tudod legjobban, mi a jó neki. A többi pedig nem számít.
2012. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
óóó ne aggódj nálunk sincsen napirend:)) miután nagyon változó a lefekvés és a reggeli felkelés ideje, így ha akarnám sem tudnám beállítani. Van hogy reggel fél 8-kor kel fel, de van hogy 10-ig alszik. Ez mind attól függ, hogy éjjel hogyan alszik. Így az összes szopi + evés tolódik. Sőt van, hogy az esti fürdetést sem tudjuk időben megoldani. Én vittem babaúszásra és semmi nem változott tőle. Mondjuk nem értem, hogy a napirend dolgot mért erőltetik annyira. Szerintem semmi nem lesz, ha tolódik az egész (most le lehet pontozni)
2012. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az én fiam sem tud egyedül elaludni. én is egy kezemen számolhatnám, hogy hányszor aludt el magától:) De hisz ezért vagyok neki. Ő is olyan volt hogy éjfél előtt nem sikerült bevarázsolni az ágyba kb 5 hós koráig, most annyiban változott a helyzet, hogy hiába alszik el 8 és 10 között, betesszük, de fél óra múlva felsír. Nem tudom, hogy miért de megnyugtatjuk és vissza rakjuk. Na ezt egy párszor eljátsszuk és utána aludhatunk mi is. Úgyhogy ne aggódj semmit nem rontottál el
2012. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, megmutatom majd a férjemnek is. :)

Én sem értem minek kell ezt annyira túldramatizálni. Majd lesz napirendünk egyszer. Megpróbálok nem foglalkozni a "kedves" rokonok, ismerősök okoskodásaival. Hisz van egy csodálatos, ügyes, értelmes, jókedvű, kiegyensúlyozott kisfiam, aki már a súlyát is megduplázta. Ezeket a tulajdonságokat nem adnám oda semmilyen napirendért cserébe se.

Egyedül hagyni azért nem tudom a kiságyában este, mert 1. odaköltöztünk a szobájába. :) 2. hiába gügyög el fél órát is, ha megunja elkezd sírni, és fel kell kelnem hozzá elaltatni, ugyanis említettem nem tud egyedül. Erre tipp, hogy hogy altassam a kiságyban akár segítséggel is?

2012. jan. 10. 16:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül, már nem érzem magam és a fiamat csodabogárnak. :)
2012. jan. 10. 16:42
 10/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok szintén. Nos az én fiam csak kb. két hónapja csinálja, hogy gügyögve alszik vissza hajnalban. Napközben pedig vagy cicin alszik el, vagy járkálok vele a lakásban. Másképp nem megy, de nem bánom, mert imádom amikor hozzám bújik és fogja a nyakamat a pici kezével, mikor nagyon fáradt. Úgy sem lesz sokáig ilyen pici és élvezem még azt is, ha rajtam alszik:)
2012. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!