Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam nagyon...

10 hónapos kisfiam nagyon akaratos, és hisztis. Hogy kezeljem ezt? Lehet már nevelgetni?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy hátra akarja vágni magát. Evés közben ledobálja a játékát, és ha nem adom vissza elkezd mérgesen sírni.stb....
2009. máj. 26. 06:34
 1/2 anonim ***** válasza:

mindenképpen most kezd el nevelgetni. ő már megérti a nem szót, még ha nem is viselkedik úgy, mintha értené:-)

eleinte "szemközt fog nevetni" és csinálja tovább, mert ő most ebben az időszakban van, hogy minden leszór, és tetszik neki, hogy valaki visszaadja. ha nem, persze hogy hiszti van. hagyd kicsit sírni, aztán hamar talál magának más elfoglaltságot.

az én fiam még csak 9 hós, de nála is megy ez a mindent ledobálás. na meg az evés az katasztrófa vele néha. én a tányért és a kanalat sem adom a kezébe, mert még a szomszéd ház fala is olyan lenne szerintem:-)) nem tudom, hogy mikor tudunk eljutni odáig, hogy normális étkezést bonyolítsunk le, egyelőre ilyen festéshez hasonló állapotok vannak: itt egy csepp ott egy falat, amott egy kanál:-) már arra gondoltam leteregetek mindent újságpapírral étkezés előtt:-))

Mindenképpen szólj rá szigorúan, és még ha nevet rajtad akkor is próbáld ne elnevetni magadat. ismételgesd neki, hogy nem szabad. megszokja hamarosan és abbahagyja szerintem.

2009. máj. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Választhatsz, hogy most megneveled, vagy a fejedre nő és legközelebb a bolt közepén fog hanyatt fekve üvölteni...

Úgyhogy hajrá, nevelni kell, tudnia kell, hogy mit szabad és mit nem.

Nem kell kőkeménynek lenni (nem ütni-vágni kell), hanem csak következetesnek! De azt mindenképp! Ez aranyszabály. Amire egyszer nem-et mondtál, az onnantól nem.

2009. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!