Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kell a szobában...

Most akkor kell a szobában szandál/cipő a babára vagy nem?

Figyelt kérdés
Hivatalosan január elsejétől magától megy a 15 hónapos kisfiam. De rég észrevettük, hogy az egyik talpa nagyon befelé dől, és kicsit csámpázik is a lábával. A doktornő azt mondta, ez normális, mert neki így biztonságos a járás, és majd vegyek neki Salus cipőt, amiben nincs betét, de a belső oldala 6 mmrel magasabb. Bemenetem ma a cipőboltba és megnéztem ezt a cipőt, ahol az eladó közölte, hogy a most járni tanuló babának a szobában is kell cipő/szandál, mert csak a természetes talajon (pl: homok, fűves talaj) alakul természetesen a lába, a parkettán, szőnyegen nem. Olyan kell ami tartja a lábát, bokáját. Majd hétfőn megkérdezem a dokinőt is. Akkor most adjak rá vagy ne? Köszönöm!
2012. jan. 14. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem adtam rájuk a szobában cipőt,mert cipőben nem tudtak biztonságosan járni., Csak kint volt rajta.
2012. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi jártunk ortopédiára rendszeresen mert gond volt a fiam lábával.

neki bentre nem kellett cipő, kintre meg meg volt adva, hogy milyet hordjon.

igazából engem nem érdekelt ki mit mond, az ortopéd orvosunk csak szerezte valahonnan azt a diplomát ;)


mondjuk ha a gyerekorvos mondta volna akkor meg továbbvinném... :)

2012. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokan esküsznek rá, hogy a szobában cipő kell. Nos, én soha nem adtam egyik gyerekemre sem és mindkettőnek gyönyörűen fejlődött a lába, egyikükkel sincs semmi gond.

Azt egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy a megfelelő izmok nem erősödnek parkettán, szőnyegen, csakis odakinn.. Azt értem, hogy kinn a talajegyenletlenség segít, de ettől függetlenül nem gondolnám hogy jobb a gyereknek egész nap cipőben idebenn. Ugrálnak, játszanak, hol leül, hol fölmászik valamire, el se tudom képzelni, hogyan lenne ez kényelmes cipőben. Meg szerintem azt is érdemes észrevenni, hogy ha véletlenül cipőt adtam rájuk idebenn, már vetették is le, kivéve, ha a puhatalpú liliputit, azt szerették. Talán a gyerek érzi, mi a jó neki.

2012. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ebben még az ortopéd orvosoknak sem egyezik a véleménye,ki ezt mondja ki azt.Én annyit tudok hogy bent azért nem javasolják,mert nem tud úgy lábujjhegyre állni,illetve guggolni stb, mint cipőben,kint viszont olyan kell ami jól tartja a bokát,illetve ha lehet ott is sokat mezítláb.Nem feltétlenül csak a cipő határozza meg hogy milyen egészséges lesz a gyerek lába.Hanem mennyire tornáztatja meg az izmokat amik felelősek a boltozat alakulásáért.Ezért Te is tehetsz lábtornával,amit otthon lehet csinálni játékosan is,illetve az hogy figyeled és időben elviszed ha szükséges szakemberhez.Van aki meg azt mondja hogy bent a lapos talaj szinte kivasalja a gyerek talpát,ugyhogy nehéz ügy,ki ebben hisz ki abban.
2012. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi ilyet adunk bentre rá : [link]

teljesen egyszerűen azért mert zokniban az én lábam is fázik :)

2012. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyógytornászunk mondta, hogy kell. Amikor már jár, akkor kell bentre is, olyan, ami tartja a bokáját, és jó a talpkialakítása, alátámasztja, ahol kell. De kell mezítláb is lennie bent. A Kismamában olvastam, hogy kb. fele-fele arányban jó a mezítláb és a cipő.
2012. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te jó ééégggg BEFELÉ DŐL...majd az a láb különbséget tesz, hogy kint vagyok az utcán vagy bent vagyok most a lakásban, édes jó Istenem...Add a lábára bent is azt a cipőt.
2012. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 11 hónaposom van hogy szandiban van, van hogy zokniban. Ez attól függ, hgoy mikor dönt úgy, hogy márpedig leszedi a lábáról a zoknit :) Ilyenkor gyors visszaadom a zoknit, ráhúzom a szandált és mehet! Azt már nem szedi le.
2012. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!