Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a gyereket...

Mikortól lehet a gyereket autós babahordozóból biztonsági gyerekülésbe tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a lényeg, hogy a kislányom 3 hónapos múlt, és elég hosszú gyerek. Nem fér el normálisan az autós babahordozóba, ezért kérdezem, hogy mikortól lehet beletenni a biztonsági gyerekülésbe?

Az ülésre az van írva, hogy 0-18 kg-ig. Ö most 6200 gramm.

Merjem beletenni? Köszönöm a válaszokat! Kérek mindenkit, hogy ossza meg velem a tapasztalatait!


2012. jan. 14. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami 0-18 kilóig van, az jó már neki, hiszen az újszülött kortól van. Viszont ezeket is általában menetiránnyal háttal szokták bekötni, csak ha már stabilan ül, akkor szokták menet iránnyal szemben, de ülése válogatja.

Van benne szűkítő, ami stabilan tartja gondolom.

2012. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Timi!


Köszi a gyors választ! Igen, van benne szűkítő csak kicsit bonyolultabb a helyzetem, ugyenis az ülés egyik oldalán az van írva, hogy 9-18 kg-ig, a másik oldalon meg 2 kép van, ahol mutatja a bekötési módot. Az egyik kép felé 0-10 kg-os felirat látható, alatta, a másik képnél 9-18 kg. Szóval nem értem, hogy akkor most hány kg-os gyereket tehetek bele....

2012. jan. 14. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A miénk 0-25 kilós (Espiro Optima)

10 kilóig menetiránynak háttal kell bekötni. Újszülött szűkítő és betét van benne.

11 kg-tól pedig rendes autósülésként használható, több fokozatban dönthető. Azért csak akkortól, mert addig nem tudja tartani még rendesen a baba a fejét, és egy esetleges ütközésnél vagy nagyobb fékezésnél ez végzetes lehetne, ha szemben ülne...


De egy rendes üzletben lemondják és megmutatják :)

2012. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm neked is a választ! De még mindig nem lettem sokkal okosabb. Sajnos az üzletben hozzá nem értők dolgoznak, tőlük hiába is várom a segítséget.

Akkor szerintetek beletehetem, ha van benne szűkítő?

Már kipróbáltam, szépen ül benne,(bár még nem tartja olyan stabilan a fejecskéjét) és végre kényelmesen el is fér.

Csak 20 perces utazásokra vinnénk...

2012. jan. 14. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Beleteheted,csak a menetiránynak háttal tedd,mert,ha ne adj isten baj van, a baba neem bírja a csattanásnál megtartani a fejét..előrecsuklana,még nem erős a nyakizomzata,hiába tartja a fejét,ha stabilan tud ülni,felül egyedül,akkorra lesz elég erős,h megtartsa és ekkor teheted úgy.:)
2012. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!