Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen márkájú autós gyerekülé...

Milyen márkájú autós gyerekülésetek van (jó lenne minél több válasz, elég csak a márkanév)?

Figyelt kérdés

Mi vásárlás előtt állunk és már hetek óta ezen agyalok. Párom maximum 30 ezret szánna rá, de én szeretnék azok közül választani, amik az Adac töréstesztjén legalább jó eredményt értek el (Maxi Cosi Priori, Römer, Cybex, Besafe Izi), ezek ugye legalább 45 000-be kerülnek legjobb esetben, de inkább 50-60 e között vannak. Párom leginkább elvi okból nem akar érte annyit adni. Nem azt mondom, hogy simán megvehetnénk de ki tudnánk szorítani rá a pénzt. Ő viszont azt mondja, hogy nem hinné hogy sokan megtehetnék itthon hogy megveszik az ilyen drága üléseket. Na szerintem ez nem igaz, biztos hogy nem tehetik meg sokan de úgy gondolom, hogy erre nagy általánosságban összespórolják az emberek a pénzt, még ha amúgy nem férne bele a költségvetésbe. Nem akarok egy noname ülést venni, amiről a neten sem írnak semmit :-( Nem értek hozzá abszolút és a párom se, ezért muszáj lenne a tesztekből kiindulni.

Azért írtam ki a kérdést, hogy lássam vajon igazam van-e, tényleg többen vannak akik megveszik a márkásat inkább?


2011. dec. 29. 13:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Belleli

nem noname, nem 10-ezres kategória, de nem is 50-60

szerintem van olyan jó, mint egynémely német autóklub által tesztelt ülés

a tesztről meg nekem csak annyi a véleményem, hogy kissé szubjektív - de ez az én magán véleményem...

2011. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Be Safe, mert ez volt neki a legkényelmesebb.. Elég sok fajtába beleültettük. Az én autómba a vaterán vettem egyet picit használtan, a férjem autójába vadi újat.

Hosszú távon is nagyon kényelmes, jól le lehet döntetni. Mikor vezetsz, könnyen tudod állítani, mert oldalt van a döntőkar. Nem fapados, vastagon ki van párzázva.

2011. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
BeSafe van nekünk is.45-re volt leárazva!Én úgy gondolkodtam,hogy kb 3-4 évig használja majd a lányom.Így évente 10-15 ezerbe kerül a gyerekem biztonsága.Illetve ezt a fajta ülést lehetett biztonságosan rögzíteni az autónkba.
2011. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
nekünk Chicco Proxima 0-18 kg-os van, a törésteszt eredményei átlagosak, középkategóriásak. Igaz, nem Mo-on vettük, de átszámolva kb. 40 e ft az ára. Minden esetre ha vesztek, próbáljátok bele előtte a kocsiba, mert nem mindegyik egyformán illeszkedik az ülésekhez, néha az olcsóbb jobb, mert stabilabban lehet bekötni (épp most vettünk a 2. babánknak hordozót, Chicco-t nézett a párom először, mert meg voltunk vele elégedve, aztán a végén feleannyiért kapott valami noname hordozót, ami sokkal joban illeszkedett az ülésbe és sokkal szorosabban be lehetett kötni)
2011. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%

SZia!


A 16 hós kislányomnak Maxi Priori XP van 9-18 kg kategóriájú. A 4 éves kislányomnak már 15-36 kg-s ülése van, ez Cybex Solution X-fix. Egyik sem volt olcsó, mindkettő olyan 50000 körül volt. Nem vagyunk gazdagok, de a gyerek biztonságára nem sajnáljuk a pénzt!!! Annyi őrült száguldozik az úton (gondolj a múlt havi kecskeméti esetre, amikor egy egész család maradt ott ártatlanul egy ittasan vezető Audis miatt!!!!), egy életre nem bocsátanám meg magamnak ha egy balesetnél azért sérülne meg a gyermekem, mert a vásárlásnál az olcsóbbat választottam. Mi csakis a töréstesztek alapján döntöttünk... Remélem ti is jól választotok majd!

2011. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%

Nania van mindkét gyerekünknek. Erről a márkáról nagyon megoszlanak a vélemények, az enyémek imádják.


A tesztekről egy gondolat:

Minden gyerekülés tesztelve van.

Valós képet csak akkor tudnál kapni, ha minden, forgalomban lévő gyerekülést ugyanazon intézmény tesztelne és annak az eredményét nyilvánossá tennék. Az adac teszt nem minden ülésre kiterjedő.

2011. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
nekünk Römer van, 9-18 kg-ig és nagyon szereti, kényelmes, puha, jól kilát belőle. Viszont olyan 2,5 éves koráig volt jó, mert már a lába nem fért el rendesen az első ülés és a gyerekülése között. Ez dönthető ülés, úgyhogy amikor elaludt nem esett előre a feje, mert fekvő pozícióba át lehet húzni az ülést (vezetés közben is, tényleg egy mozdulat). Most vettünk egy 15-24 (?) kg-ig használható Maxi cosi-t, amit szintén imád. Mi is próbálgattuk a boltban, hogy mennyire érzi jól magát benne, mennyire öleli át az ülés + néztük a márkát is.
2011. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, várok még válaszokat.

Tudom, hogy pl az adac csak azokat az üléseket teszteli, amik kaphatók Németországban is. A Naniát egyébként pont tesztelték, van 1 olyan ülése, ami "jó" minősítést kapott, a többi "megfelelt". A jó minősítésű viszont nem aban a súlykategóriában, ami nekünk kellene (mi 9-18-at keresünk).

2011. dec. 29. 13:31
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem elvi kérdés. Mi is gyerekülés keresgélésben vagyunk és nekünk nagyon fontos, hogy jó legyen az ülés és a törésteszten is jó eredménye legyen! Mi a Cybex Isis -t nétük ki, izofixeset. Mi sem vagyunk gazdagok, de a biztonság és a kényelem is fontos szempont. Jópár évig ezekben az ülésekben fognak utazni a fiaim.
2011. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Espiro Optima, 30ért vettük

szerintem nagyon jó. nincs töréstesztje, de masszív. a bababoltban is azt mondták hogy pl. az akciós Maxi cosinál (aminél hiányzik a fejrész szivacsa) ez sokkal többet ér.

szóval nemcsak a márka fontos.

ja, és unokatesóm új Römert vett, a 2.gyereknél amikor a huzatát kimosta, vette észre hogy a merevítők végig eltöredeztek, elöregedtek (hungarocell féle anyag), pedig vigyáztak rá. az Optima kemény műanyag vázú, nem hungarocell, ezért is tetszett jobban.

2011. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!