Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éberalvó gyerekek szülei, mi...

Éberalvó gyerekek szülei, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos, születése óta minden apró zajra felriad amikor alszik, egy telefon rezgés, egy visszafojtott köhögés, tv a legkisebb hangerőn és bár ajtó nincs, egy zárt galérián alszik én meg ameddig ébren vagyok lent keltem ezeket a zajokat, mostanra elviselhetetlen ez a dolog. Persze visszaaltatni csak kb fél óra alatt cicivel vagy melléfekvéssel lehet, akkor meg alig bírom visszatenni az ágyába és van, hogy miközben lemegyek a lépcső és reccsen egyet felébred és kezdhetem elölről. Egyedül nevelem, éppen szeparációs szorongása van és még akkor sem tudok semmit csinálni, ha alszik, merf ha főzök az első kanálcsörrenésre fent van. Kérlek segítsetek, ha van hasoló tapasztalatotok vagy legalább annyival, hogy ki fogja-e nőni valamikor. Külföldönn voltunk 2 hónapig, zajos környezetben, nem szokott hozzá, egy rémálom volt minden alvás.
2012. jan. 14. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Homeopàtia: Sedatif PC! Nekünk bevàlt este 1, reggel kelèsnêl 1. Vízbe feloldva kb 10ml-ben. Elôtte-utàna fèl òràt ne egyen, igyon. Add kitartòan mert nem azonnal de vèglegesen megvàltoztatta a mi èletünket is! Majdnem 2 doboz elfogyott de fèl èvig kinlòdtunk.
2012. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 éves kora óta ágyút lehet mellette durrogtatni, előtte ő is könnyen felébredt. Bár én babakocsiban, utcán sétálgatok vele, így alszik majdnem születése óta, talán ez is segített, ha könnyebben felébredt, olyan időszaka volt, akkor csenden környéken tologattam, most akár egy szirénázó mentő is elmehet mellette, meg sem mozdul a babakocsiban. 2 éves egyébként. A ventillátor búgását már próbáltad? Kis hősugárzónak csak a ventillátor funkcióját használjuk. Tompítja a zajokat, én alszom így éjjel, mert a szomszédra állandóan felébredtem, de barátnőm is így altatja nappal a kisfiát, ő adta az ötletet.
2012. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Újszülött korában Te lábujjhegyen jártál körülötte, amikor aludt? :) Nálunk is ez volt, de elég hamar rájöttünk, meg mondta védőnő, hogy ezen sürgősen változtassunk, mert nem fog aludni... Azóta átesett a ló túloldalára... Ha elaludt, akár porszívózhatok is mellette, de nem tud csendben elaludni....

Szerintem magától nem fogja kinőni. Esetleg próbálj valami egyenletes zajt csinálni és szép fokozatosan hozzászoktatni. Pl. halk kellemes zenével indulhattok. Ha már eljutott oda, hogy TV/Rádió mellett el tud aludni, akkor nyertél. (Nyilván nem akció film mellett.... ) vagy normál hangerőn beszélgetés mellett is jó.

2012. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

talán pont az a baj, hogy mindig óvatoskodsz, lenémítod a telefont... kapcsold be a tv-t menjen egy monoton zaj ami elnyomja a kanálcsörgést.


de a megoldás most már az, ha megtanítod egyedül elaludni. suttogót tudom ajánlani, még pici korában olvatam, akkor a napirendet loptam el belőle ami maximálisan bevált már pár hetes korától hónapokig. aztán 9-10 hónapos kora között mikor elválasztotta magát egyszerűen nem tudtam hogy altassam mert ugye előtte cicin aludt. elővettem újra a könyvet, kicsit magunkra faragtam és kb. 5 nap után egyedül aludt el, ami ugye azt is vonta maga után, hogy ha felébredt éjjel akkor nem visított nekem, hogy mondjuk kéri a cumiját, hanem felkelt, megkereste, visszafeküdt és aludt tovább :)


igaz én azzal csaltam, hogy a tápit már a kiságyában kapta meg, most 2 éves, még mindig ragaszkodik ehhez, lefekvés után, sötét szobában az ágyában cumisüvegből issza a tejét :) de szerintem ez belefér!


szóval olvasd el, hátha neked is nagy segítség lenne :)

2012. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nos nálunk ugyanez a helyzet csak annyi a különbség hogy ők ketten vannak ...nappal most már megy a zene ha alvás van simán elalszanak rá így én tudom csinálni a dolgom mert a zene elnyomja az én csörömpölésemet viszont az éjszaka az még nálunk is kérdésese mert akkor viszont tényleg nagyon halkan ken közlekednünk léteznünk:)))no de ha rossz alvók hát rossz alvók odafigyelek és kész más okoskodása meg nem érdekel mert a környezetmben is azt mondják hogy amelyik gyerek álmos az alszik is hát persze ha nem éberen alvó vagy rossz alvó ...hisz ők is képesek a tüsszentésre felkelni de ez van,majd talán egyszer jó lesz az alvókájuk!!!:)))
2012. jan. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok sajnos a PC nálunk nem segített pedig 2 dobozzal adtam be nekik de semmi hatása,hát mi ez alól is kivételek vagyunk:(
2012. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!