Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tojássárgáját hogyan vezettéte...

Tojássárgáját hogyan vezettétek be?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy reggelire vagy ebédre adtátok-e?


Én ebédre gondoltam, úgy hogy főzök rizst, s vettem bio tojást, s azt is megfőzöm, majd a rizst és a tojássárgáját összekeverem.


Így jó?

Esetleg írhatnátok más változatot is, valamint azt is szívesen venném, ha leírnátok, ti hogyan vezettétek be.


2012. jan. 15. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az nagyon száraz lesz a babának. Tedd főzelékbe, úgy sokkal jobb.

Én konkrétan spenóthoz tettem először, ahhoz jól illik. Vagyis délben adtam először neki.

Mindenképpen olyan dologgal keverd, ami nem száraz, fújtós, mert a tojás sárgája nagyon száraz.

2012. jan. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is szàraz lesz. Èn is spenòtba tettem neki. Hipp-nek is van ha nem akarsz spenòtot csinàlni.
2012. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De csak negyedet adj elsore, ne AZ egeszet.
2012. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Negyed tojássárgájával kezdj, és inkább pürés főzelékbe keverd bele. A rizs és a tojás együtt nagyon száraz.

Én zöldbabfőzelékbe tettem neki, azzal is nagyon finom, szereti.

2012. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor főzelékbe vezetem. Még most tudtam elolvasni amit írtatok, ma vezetném be, spenót bébiétel már nem hiszem h van itthon, zöldbab tegnap volt. Akor borsófőzelékébe teszem.

Remélem ez így jó.


A babám már 1 éves lesz, csak korábban allergiás voltam a tojásra, s azért vártunk eddig.


Reggelit hamarabb bevezettük, mivel hízókúrán vagyunk, s mivel mondta a védőnő, hogy a szopi mellé kapjon tápszert, már mikor elmúlt 10 hónapos, szóltam, hogy akkor nem várunk 1 éves koráig a reggeli bevezetésével. Valahol olvastam, hogy vajhoz keverve, kenyérre kenve is lehet.

Ti adtatok már így a babának?

Eddig teavajat kapott, de lassan bevezetem nála azt a vajat, amit mi is eszünk. Delma vajra gondoltam, s majd abba keverném bele.

Csak nem tudom, sót vagy hagymát vagy valamit tegyek-e még hozzá. Ezt a tojásos-vajas kencét majd későbbiekben gondolom, ha már megszokta a tojást, s nincs baja tőle.

Eddig csak teavajas kenyere kapott sonkával. (pulyka, csirkemell sonka)

2012. jan. 17. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!