Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jó a tejpép? Egyenértékű...

Mire jó a tejpép? Egyenértékű az almapürével például? Mikor adjam neki és mennyit? Cumisüvegből kell vele megetetni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a tejpépet tízóraira vagy uzsonnára adjuk a kislányomnak.Hasonló a tejbedarához csak kisbabáknak való.Kanállal kapja valamikor teszek bele neki pluszba valamilyen gyümölcsöt is!Szerintem nem egyenértékű az almapürével,hisz ahogy benne van a nevében is ez tejalapú táplálék.
2012. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja igen és rajt van a dobozán,hogy életkornak megfelelően mennyi egy adag!
2012. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor pici volt a fiam nagyon sokszor evett milupa HA vaniliás pépet.4 hónapos se volt még amikor a doki felírta nakünk a sinlac-ot na ezt nem ette egyáltalán.Majd megkaptuk a milupa Ha pépet ezt viszont első perctől kezdve imádta...és kis műanyag kanállal ette már 4 hónaposan is.Egész 16 hónapos koráig szinte minden nap kapott.Nagyon szerette.Nekünk nagyon bevált mert én az éjszakai szoptatásokat váltottam ki vele.Vacsira kapott egy jó nagy adagot és reggelig meg se nyikkant, nem kért cicit.Szerintem nem egyenértékű az almapürével...de ezt nem tudom...mert az én fiam egészen 2 éves koráig nem evett almát meg almapürét sem soha...egyszerűen kiköpte vagy összeszorította a száját.
2012. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tejpép nem más mint tejbegríz. vagy grízpudingnak is hívják.

Habár nem csak grízböl van többféle gabona örleményböl.

Ez egy kásás jellegü lesz, csak kanállal lehet adni, habár van etetö cumifej, aminek olyan nagy lyukja van azon tuti átmegy, de ezt már kanállal adnám csak.


vannak pépek amik csak maga a gabona örlemény, ezekben nincs cukor, és elvileg azért tehéntejjel kellene csinálni. De hát azt meg picinek nem adunk még.


Amiket vizzel lehet higítani azok meg tele vannak cukorral. Azt csak akkor add ha nincs súlyproblémátok, és normálisan fejlödik.


èn vacsorára kb 6-7hós korban kezdtem el adni, hogy jobban aludjon, mert ez egy elteritö édes vacak csak, ami cukron kívül sokmindent nem tartalmaz.

de a gyerekek imádják és jóllaknak töle.

2012. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tejpép alapja tápszer, tehát minden benne van, ami a tápszerekben is, nem csak cukor, mint írták előttem. Annyi plusz van benne a tápszerhez képest, hogy gabonát tartalmaz, ami elég kalóriadús, tápláló, ezért sokkal jobban laktat mint bármi más. semmiképpen sem egyenértékű a gyümölcsökkel vagy a főzelékekkel. Adhatod cumisüvegből, ha kicsit hígabbra készíted (vagy nagylyukú a cumi), de nem árt utána fogat mosni a babának (ha van neki), mert a szénhidrát tartalom jelentős. Ha este adod, van esélyed az egész éjszakás alvásra. A fiam 7 hónapos korától 2 éves koráig ezt vacsorázta minden nap, cumisüvegből, utána persze fogat mostunk. Ma is kap még, ha kéri. Ha hizlalni akarod a babát, akkor nagyon jó a tejpép.
2012. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor mikortól adhatom a babámnak? És napi hány alkalommal? Fokozatosan kell bevezetni ezt is? 4 hósan már kaphat tejpépet vacsira, hogy aludjon este?
2012. jan. 16. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Kóstoltasd meg vele, egyáltalán ízlik-e neki. Pár kanál, aztán majd látod, van-e tőle baja. Szóval némi óvatosság kell itt is. Ha beválik, adhatod akár naponta kétszer is, de főleg vacsira. Van olyan tejpép, ami 4 hónapos kortól adható.
2012. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan mint a tejbegríz, az én fiam szereti ,reggelire vagy ebédre adom neki és nem cumisüvegből.

kistálból kanállal.

2012. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!