Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csinálnátok? Etetés...

Ti hogy csinálnátok? Etetés kérdés.

Figyelt kérdés

7 hónapos kislány.

Reggel 6 óra -- reggeli ami tápszer

9 óra -- gyümölcs, reszelt keksszel vagy gabonapéppel

12 óra -- főzelék Első kérdés: Nem baj ha én még mindig keverve adom neki a dolgokat? Összevissza mindent,burgony, cékla, répa, alma, brokkoli, bab, borsó egyben turmixolva. Nem kellene neki külön külön adnom?

15 óra -- Gyümölcs tejpéppel, vagy esetleg főzelék

18 óra -- Tápszer Második kérdés: Itt mit adhatnék neki ami nem tápszer??

19:30 -- fürdés, vacsi ami tápszer

Jó ez így? Vagy a 18 órás kajcsit váltsam ki lassan valami mással?


2012. jan. 16. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

6-7 hó közt csak 1-2 gyümölcs, zöldség keverékét szokás adni, hogy jobban látsszon, mit bír, meg szokja az ízeket.

de szerintem ha a babád szívesen eszi a keveréket (amiben csupa már ismert alapanyag van), akkor szerintem nem gond.


én 7 hósan még nem váltanám ki az esti tápszert mással. 8-9 hótól próbálnék este kenyér kockákat adni.

2012. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én csak az első kérdésedre válaszolok, mert tápszeres kérdésben nem vagyok tájékozott

Tehát: adhatsz kevert főzeléket, de azért csak összeillő dolgokat kutyulj össze. És arra is figyelj, hogy a korának megfelelő dolgokat kapjon.

2012. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem írtam...persze, hogy olyanokat kap amiket előtte már kóstolt, és semmi baja nincs tőle:-) Nem csak úgy vagtában, amit találok a portán (pl. macska) azt leturmixolom, és oda adom neki:-))

Szóval akkor maradjon még a 18 órás tápszer...

Köszönöm a válaszokat! :-)

2012. jan. 16. 12:38
 4/13 anonim ***** válasza:
15órakor (uzsonnára)én babajoghurtot adnék,vagy pudingot,18ra tejpép,lefekvéshez tápszer..vagyis én így csinálom 6,5hónapos(a többi ugyanilyen nálunk is)
2012. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk én uzsonna után már nem adok neki enni,csak fürdés után lefekvés előtt.tápszert vagy tejpépet.

12:59es

2012. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mi napirendünk is nagyon hasonló, de kb.másfél órával késöbb csinálunk mindent, mert később kel. A lányom magától elhagyta a 19 órai evést (ami nálatok a 18 órai) és csak fürdés után eszik. De ha mégis éhes akkor, tápszert szokott kapni. Majd, ha nagyobb lesz, akkor 19 óra körülre tervezem a vacsit. Szerintem tök jó úgy, ahogy csinálod! Valaki előttem említette a pudingot, esetleg (ha eszik ilyeneket már) azt is kaphat 18-kor. Próbáld ki, hátha bejön.(De van aki olyankor főzeléket,gyümit ad.) Én is szoktam a már megkóstolt , megszokott dolgokat mixelni. Van, amit csak úgy eszik meg, ha összekeverem mással...
2012. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Volt egy idő amikor ő is kihagyta a 18 órai evést, sőt, mindent másként csináltunk, mert 7-kor ébredt, így minden tolódott, 7-10-13-16-19:30 körforgásba, de most visszaállt megint a 6órás ébredésre, és örökké éhes, tehát követeli a 18 órás evést is:-)

Még nem eszik babajoghurtot...azt sem tudtam, hogy ilyet lehet már..meg pudingot? Hajam égnek áll...pedig nem vagyok maradi, de most tényleg meglepődtem. Akkor veszek majd neki valahol (HOL?) neki, aztán ezt fogja kapni. Ezt is kell kóstoltatni?

2012. jan. 16. 14:20
 8/13 A kérdező kommentje:
Atyaég! Most olvastam vissza, vaGtában -t írtam...mindjárt elsüllyedek, vaKtában-t szerettem volna.
2012. jan. 16. 14:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Tesco,auchan,dm...nestlé 4dbos..ennek van joghurt és puding is 6 hótól.humana-nak is van..meg van még másnak s gondolom.

de én szerintem tényleg jobb lenne ezt délután uzsira adni.estére 18ra meg a tejpépet,vagy főzit,mert az jobban eltelíti,és fürdés után tápszer elalváshoz.

2012. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet:-)
2012. jan. 16. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!