Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 5 hetes babámmal...

Mit csináljak 5 hetes babámmal, hogy az esti szopi-elalvás ne legyen rémálom?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen fél 6 - 6óra körül kezdődik a probléma. Ilyenkor ébred enni. Eszik valamennyit aztán szeretne elaludni, de ilyenkor meg szoktuk fürdetni, aztán befejezi az evést. Majd következik 2 óra sírás - üvöltés. Próbáltuk már, úgy is, hogy evés előtt fürdetni, akkor a fürdetés is rémálom, próbáltuk már azt is, hogy amikor teljesen jól lakik akkor fürdetni, na olyankor annyi a különbség, hogy fürdés után egy kis nyugtató cicin elalszik, alszik kb. fél órát, majd kezdődik a 2órás tortúra elölről. Miért sír ilyenkor? Egyébként egy nyugodt jól alvó, jól evő baba. Lehet, hogy túl gyenge ilyenkor a tej, vagy én nem csinálok jól valamit. Kérlek segítsetek, mert lassan kikészülünk a férjemmel az este 11órai lefekvésektől, mert hozzáteszem van egy két évesünk is, aki szintén kel éjszaka, főleg most, hogy jön a hátsó rágó foga :) :(
2012. jan. 16. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Hasfájós. Nem csinálsz semmit rosszul, ebben a korban van a hasfájósság, de ezután általában szép lassan kezd majd enyhülni. Jellemző, hogy általában mindig este felé jelentkezik, ugyanabban az időpontban, félórás egy órás keserves sírással. Az első babádnál nem tapasztaltál ilyet?

Amit tudsz tenni, hogy a gyógyszertárban vannak különböző szerek hasfájós babáknak, kinél melyik válik be. Többet is kipróbálhatsz.

2012. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ti 11-kor már le tudtok feküdni??? Mázlisták... Nekünk 17-02 óráig tartott a legrosszabb napokon a kötelező sétálgatás.


Nálunk ez kb. 3 hetesen kezdődött, 4 hetesen volt a csúcspont, ekkor már annyira üvöltött, hogy január elsején hajnali 4-kor kórházi ügyeleten voltunk bélelzáródás gyanújával... Persze nem találtak semmit, de legalább megismertük a "kólikás hasfájás", vagy a "kólika" kifejezést, magyar nevén a "3 hónapos hasfájást"


[link]


Most 6 hetes múlt a gyerkőc, a tünetek sokat enyhültek, valószínűleg azért, mert kezd fejlődni az emésztése, de nyilván az alábbiak is sokat segítettek:


Megfelelő tápszer (100% tápszeres a baba) megtalálása: Milumil Konfort 1 (hajt!) és Beba Sensitive HA (fog!) keveréke.

Megfelelő gázosodás elleni szer, ez teljesen egyénfüggő. Infacol, SAB Inpex, Espumisan, angol víz (1 hónaptól!), stb, ki kell próbálni.

Masszírozás, mozgatás, melegítés, zajok (porszívóra és hajszárítóra könnybben megnyugszik), stb., büfiztetés, esetleg szélcsövezés.

És persze kitartás. Bízzatok benne, hogy csak 3 hónapig fog tartani, sajnos 6-9 hónapos példa is van jópár...

2012. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kerria ***** válasza:

Előző hozzászóló felesége vagyok. Amit Férjem leírt, az így van, nem tudok mást hozzáfűzni. Nálunk most úgy tűnik az INFACOL szuszpenzió segít, a SAB simplex-nek úgy tűnik nem volt hatása.


Átéltem, átéltük ezeket mi is, és mindent jól csináltok. Szerencsések vagytok, hogy az első gyerkőcnél nem tapasztaltátok ezt meg!


Sok-sok kitartást Nektek!

2012. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönjük!!!! Az kisfiam is hasfájós volt, de talán nem ennyire, ez valami borzasztó amit a leányzó csinál. Persze az a legrosszabb az egészben, hogy nem tudok szegénykémnek segíteni. Tornáztatom a lábát, felveszem, leteszem, járkálok vele, ciciztetem, büfiztetem. pelus le-fel... stb. stb. stb.

Akkor csak türelmesnek kell lennünk ezek szerint. Az espumisant egyébként már használtuk, semmit sem ér. Most a mecsek baby teát akarom kipróbálni hátha... Az jó lehet szerintetek? Hogyan kell azt adni, vagy rá lesz írva? Holnap tudom megvenni.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!

2012. jan. 16. 14:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a linket, nagyon hasznos volt!!!!! Kiderült belőle számomra, hogy kólikás a kislányom :(
2012. jan. 16. 14:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Minket lebeszéltek a mecsek teáról.


Infacol vagy angolvíz.

2012. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kerria ***** válasza:

A védőnő engem is lebeszélt a teáról... Ha adod neki, akkor max. 50 ml-vel kezd szerintem, nehogy meghajtsa a babát!


[link]


0-6 hónaposnál napi 1 filter, 3-5 dl forrásban lévő vízzel leforrázni és 5-10percig állni hagyni.

2012. jan. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet inkább hanyagolom a mecsek teát, bár természetesen először a védőnőt is megkérdezem, úgyis találkozunk ma. Az angolvíz, az az amit gripe (nem tudom pontosan, hogy kell leírni) water néven is ismerhetek? Azt is gyógyszertárban lehet kapni?
2012. jan. 17. 06:57
 9/10 Kerria ***** válasza:

jó reggelt!


Igen az angol víz a gripe water. Ezt mi nem próbáltuk, de ha a keresőbe beírod itt a gyakori kérdéseken, akkor szerintem találsz róla véleményt, neten ezt találtam anno:

[link]


Teát kérdezd meg a védőnőtől, kíváncsi vagyok Neked mit javasol.


Szép napot!

2012. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó reggelt nektek is :)


Pont ezt az oldalt találtam meg én is. Olvasgattam már és sokan írják, hogy ez nagyon bevált. Azért megkérdezem a teát szerintem, bár már most nagyon hajlok afelé, hogy ezt a vizet veszem meg. Azért majd délután - ha a babócáim hagynak - megírom, hogy mit mondott a védőnő.


Köszönöm a sok segítséget!!!!!! :)

2012. jan. 17. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!