Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a babátok 1 éves lett,...

Amikor a babátok 1 éves lett, tartottatok valami családi összejövetelt? Mi volt a menü?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz 1 éves a kislányunk, és majd szombaton tartunk egy kisebb családi összejövetelt, mert akkor mindenki ráér. Azt nem tudom, hogy mit főzzek ebédre??? Ti mivel kínáltátok a családot? Lesz nagy szülinapi tortája, már csak valami finom ebédet kellene kitalálnom.
2012. jan. 16. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Csinálj valami hidegtálat,kis husival:-)))Vagy pörköltet ilyesmit.Nekem májusban volt 1 éves a lányom.Mi kint főztünk marhapörköltet bográcsban,illetve francia salátát csináltam rántott hussal.Boldog szülinapot a babádnak!
2012. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, volt összejövetel, és most a 2. szülinapján is.

Nálunk a menü tavaly ez volt:

A levesre nem emlékszem, frankfurti leves volt vagy gulyás. A második fogás gombás csirke (gombapörit kell csinálni, aztán egy tepsibe lefektetni a csirkemell szeleteket, ráönteni a gombapörit, tetejére sajt), indiai masala, köretnek rizs volt, meg krumplipüré kaliforniai paprikadarabokkal. És persze volt torta, illetve sós pogi.

A 2. szülinapján ez volt a menü:

Húsleves, aztán baconos csirke, sült csirkecomb, pikáns bundában csirkecomb (azt hiszem Knorros), rizs, fűszeres sült krumpli. Torta, és sós pogácsa.

2012. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát, nálunk nem a kisebb buli volt, így nem főztem. szendvicsek voltak, még délelőtt kisütöttem 100db palacsintát és hidegtálak voltak :)


a 2 éves bulira már csak a szűk család jött, nálunk az ünnepi menü húsleves és frissensült vagy vadas.

2012. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, mi az első szülinapra nagyon készültünk, szűk családi kör volt csak, hogy legfőképp a gyerek élvezze.

A vendégek Hortobágyi húsos palacsintát kaptak, tök egyszerű volt elkészíteni, olcsó is és laktató, ráadásul mindenki szerette. Volt kis sós és édes apró süti az asztalon és italok. A kislányom párolt zöldséget kapott pici husival. Tortát rendeltünk neki (gyümölcsös túró) + készítettem dupla adag Citromos álom sütit (óriási sikere volt), az is nagyon könnyű és iszonyat finom.

Túl is ette magát a kisasszony, mert a lakoma végére visszajött némi süti, aztán kidőlt és jó sokáig aludt.

Ebédre voltak hívva a vendégek, az utolsó este 8-kor ment el :) Mi annyit csináltunk, hogy amíg melegítettem az ebédet meg tálaltam, addig összeállítottunk egy kisfilmet a gyerekről egészen a terhességemtől 1 éves koráig, fotókkal meg videokkal. Tök jól szórakozott mindenki.

2012. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hidegtál lesz, mert az előre el lehet készíteni. Rántott hús nem lesz, csak sima sült húsok (csirke és disznó), mert azt is előző nap bepácolom, így aznap csak sütni kell.

Meg lesz egy kis sós pogácsa is.

2012. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly májusban volt 1 éves nagyon jó idő volt így kint sőrsátor alatt buliztunk ami lufikkal volt feldíszítve!

A papája bográcsban főzőtt marhapörit!

Azon kívül brokkolikrémleves volt,rántott hús franciasalátával krumplipürével meg hawai csirke rizzsel!Anyukám sütött neki gyümölcsös túrós tortát meg azon kívül volt még vmilyen édes süti is amit én sütöttem csak már nem emlékszem hogy mit!Nagyszülők meg keresztszülei voltak itt!Rákövetkező hétvégére meg barátokkal mentünk el akikkel egy korúak a gyerekeink vadasparkba és ott meg piknikeztünk azon kívül volt egy feketeerdő tortájuk!

Nagyon emlékezetes volt az első szülinapja!

2012. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most elsején volt egy éves a lányom.14-en voltunk gyerekekkel együtt.Nem is akartam főzni, csak ital volt meg a torta, de aztán a sógornőm megkérdezte, hogy mi lesz a kaja.Puff...Rohantam haza, 1,5 kiló húsból 2 serpenyőben csináltam cigánypecsenyét, mellé kb 2,5 kg krumplit hámoztam petrezselymes krumplinak és milyen jól tettem!

Én egy falatot sem tudtam enni belőle, mert úgy elfogyott mint a sicc.Meg a fél kg lisztből összedobott vajas pogi is még azelőtt elfogyott, hogy az összes vendég megérkezett volna:)

Utána szendvicseket csináltam, de akkor már eléggé arrébb volt a társaság, úgyhogy az nem nagyon fogyott:)

Én a helyedben valami kiadósat főznék.Pörköltet, vagy sült, rántott husit körettel.Esetleg hidegtál, de az macerásabb:)

1 éves kiscsaj anyuja

2012. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Hát igen, ha jó idő lenne, kimehetnénk bográcsozni, csak az a baj hogy tél van :) De majd kitalálok valami lakhatósat :) Nagyon a hidegtál felé húzok, azt előtte való nap is előkészíthetem, elég lesz aznap megcsinálnom a tortát, meg max megsütögetni a husikat. Na még van egy pár napom addig kitalálni, de azért köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!