Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mik azok az ételek,...

Anyukák, mik azok az ételek, amik kisadagokban is annyira tápláló, mint egy egész adag, kb.200 gramm étel, gyümölcs, főzelék stb?

Figyelt kérdés
Babám keveset eszik, 10,5 hónapos
2012. jan. 17. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a súlyát akarod egy kicsit feltornázni. Becsaphatod úgy, hogy több szénhidrátot kap. Tehát ha vesszük az alap főzeléket, abban 1/3 krumpli vagy rizs (szénhidrát), 2/3 zöldség (rost), és egy kicsi husi (vagy más fehérje, pl tojás, máj) van. Na ezt egy kicsit fel lehet turbozni úgy hogy több krumplit vagy riszt teszel bele, feltéve ha így is ízlik neki, mondjuk 50-50 %, vagy akár 2/3ad rész is lehet, de akkor már nagyon kijön a krumpli íze, és azt nem minden baba szereti.

Másik megoldás esetleg a sinlac pép (szentjánoskenyérmag és rizs), amivel sűrítheted az ételt, vagy önmagában pépként is adhatod.

Ha van olyan étkezés, amikor csak gyümölcsöt kap, akkor abba mindenképp tegyél valami táplálót is, mert agyümölcs csak víz és cukor. Pl: rizs, sinlac, keksz


Ha kap esetleg nasit étkezések között, azt hagyd el hátha nagyobb lesz az étvágya, ha cukros innivalót is kap, pl instant gyerektea, cukros tea, gyümölcslevek, ahelyett vizet kapjon, mert az is eltelítheti.


Próbálkozz darabosabb ételekkel hátha azt jobban kedveli, és többet eszik. És ne felejtsd el a fűszerezést, zöld fűszerek, hagyma, fokhagyma, esetleg egy pici só

2012. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem tudom, de egy egész adag gyümölcs nem tápláló. még dupla adag sem. gyorsan bomló szénhidrát, így pont az a lényege, hogy 2 tápláló főétkezés tesszük be (10órai)



tápláló a szénhidrátdús étel szerintem, mint pl. krumpli, rizs, tejtermékek, tésztafélék (kenyerek is beleértve), hússal :)

2012. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

gyümölcsbe teszek tejpépet? Vagy banán és túró keverve? Ha ez nem elég sűrű, akkor teszek hozzá pici tej vagy gabonapépet.


eddig gyümölcsként almát adtam tápszerrel és kukoricapéppel keverve, ebből megevett 200-at is. Ez volt a legtöbb.

Két napja kapja a banános keveréket és ebből csak 100-at.


Főzelékből is alap 100 egy alkalommal.

natúr joghurtot nagyon szereti, az tápláló neki?

2012. jan. 17. 22:21
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. nem kötekedni akarok, de szerintem nem jól "keversz"

10,5 hónaposnak a gyümölcsöt nem kéne keverni. vagy ahogy az első írta, háztartási keksszel, úgy tápláló, de tápszerrel, tejpéppel minek?


a natúr joghurtot meg kéne keverni :D túrót is.

én gyümölccsel kevertem mert nálunk ez uzsi, de akár gabonapéppel is keverheted.


viszont még valami furcsa volt nekem :) amit felsoroltál az mind pép :) gyümipép, főzipép, tejpép, minek pépezel ennyit?

nem eszik darabosat?

csak mert az is lehet, hogy már nem szívesen eszi a pépet. almát, banánt, mandarint add a kezébe és csipegesse.

enyém 10 hónapos korától eszi azt amit mi, szerintem azért kínálgasd a te ételeddel is ebédkor, vacsikor, lehet azokra rákapna :)))

2012. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

még nincs foga, tehát a darabossal úgy állunk, hogy tésztát, rizst eszik. Nincs ezzel baj.


de gyümölcsöt kevernem kell, mert nem iszik már tápszert, ezért naponta némi mennyiségű tápszert nekem valahova be kell tennem, és ez jelenleg a tízórai.


mivel keveset eszik egyszerre, táplálóbbat szeretnék adni, mert amúgy is kis súlyú és nem hízott semmit az előző hónaphoz képest.

Védőnóm szerint szoktassam vissza a cumisüvegre. Hát ez az amit nem fogok! Inkább keverek, ami neked nem tetszik.

Muszáj vagyok vitamin pótlást adni, ha már keveset eszik, akkor az legyen tápláló

2012. jan. 18. 06:40
 6/11 anonim ***** válasza:

hát az úgy más :S

tehát ha jól értem akkor nem eszik eleget és emellé egyáltalán nem iszik tápszert.


hát ez így nagyon nagy baj, tényleg a vitamin pótlásra figyelj és próbáld ki az ízesített tápszert. napi fél literre szüksége van, most fejlődik, muszáj annyihoz hozzájutnia :/

kubu gyümilés üvegben próbáltál tápit adni? vagy szívószállal?

2012. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ízesített tápszert hol lehet kapni, milyen márkájú?


hát, lányom már nem iszik cumisüvegből, és semmit nem fogad el a vízen kívül. Lehet ez annak is az oka, hogy ő anyatejes volt és most reggel még anyatejet kap, de én azt már nem számolom. És emiatt nem volt szükség cumisüvegre és emiatt nem fogad el semmit.


A doki azt mondta, hogy nem baj, ha nincs meg napi 500ml, sok gyereknél nincs meg. A lényeg, hogy mindennap legyen valami tejalapú.

2012. jan. 18. 12:05
 8/11 A kérdező kommentje:

ja, meg nálunk a mapi fél liter is sok lenne, mert alapból napi 700 grammnál nem eszik többet, egész nap meg nem adhatok neki csak tejterméket.


nagyon kisétkű baba sajnos

2012. jan. 18. 12:06
 9/11 A kérdező kommentje:

első válaszoló: köszönöm a válaszodat, a sinlac itt figyel már több hónapja, igyekszem vele megszerettetni, de nem megy. A tejpép sem a kedvence. Pont ezeket nem eszi.

:(

2012. jan. 18. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:

dm-be, rossmanba, vagy tescoba, auchanba, mindegy hova, ami van hozzátok közel bemész és majd látod mennyi ízesített van :) 10 hónapos kortól rengeteg féle :)

enyémnek a mildibé vaníliás, humana banános meg humana almás volt a kedvence, de tényleg nagyon sok van :)


sinlac nagyon jól letelíti a babát viszont ha nem eszik sok tejterméket akkor nem jó mert ugye pont az a lényege, hogy nem tartalmaz tejet :(

rizspépet próbáltátok? az nagyon tápláló és tej is van benne, vaníliás ízű :)

2012. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!