Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek a tejpéptől ment...

Volt akinek a tejpéptől ment a babája hasa?

Figyelt kérdés

Mi most lettünk túl egy légúti betegségen ami közben antibiotikumkúrát kapott inyekcióban. Ezalatt normaflore-t kellett adni és adom a mai napig is. Már az első néhány alkalom után furcsa volt a széklete. Megkérdeztem a doktornőt és azt mondta, hogy ilyenkor menni fog tőle a hasa, ne aggódjak adjam a normaflore-t tovább. Már 4 napja abbahagytuk az inyekciót és mégis most kedzett jobban menni a hasa. Eddig is ment csak darabosan most pedig büdösebb is és teljesen folyékony. Már eszegetünk néhány dolgot. Igaz tegnap nem kapott tejpépet, de mégis ment a hasa. Nem tudom, hogy lehet-e köze. Tápszeresek voltunk eddig is születése óta. A leírása alapján tápszert tartalmaz. Viszont mi eddig a HA tápszert ettük (meg esszük is). De picúrom mióta ehet mást is könyörögve kell belediktálni a tápszert mert még kicsi ahoz, hoyg elhagyjam. Aggódom, hogy esetleg valami más baja lehet. Holnap kéne tanácsadásra mennünk és védőoltásra. Nem tudom, hogy menjek-e vagy sem. Mi nem mozdultunk ki itthonról, hogy vírust összeszedhetett volna (épp ezért mert gyenge most az imunrendszere). viszont ha beteg nem szeretném összefertőzni az egészséges babákat. holnap nyilván felhívom a doktornőt és megkérdezem, hogy vigyem-e. De kíváncsi vagyok hogy valaki járt-e már úgy, hogy a 4 hónapos kortól adható tejpéptől ment volna a gyereke hasa. (pötty nem jött ki tőle és ez az 1 új dolog van amit nemrég vezettünk be és imádja is).


Undok okoskodó és kioktató kommentelők! Könyörgöm kerüljetek el! A gyerekem egyébként egy mosolygós anyaközpontú gyerek akit szeretetben és odaadással nevelünk. Köszönöm!


2012. jan. 17. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam két hónaposan még 2-3 naponta kakilt, aztán kórházba kerültünk, vénásan kapta az antibiotikumot 7 napig, majd itthon még 7 napig Cedax babyt, az egész kúra alatt, és még utána egy hétig Bonolact pro kidet kapott (ez is brobiotikum, mint a normaflore). Azóta napi 4 kaki van, most 6 hónapos, és most kezd 1 hete átállni a 3 kakira. Mi mondjuk még ezen kívül kétszer szedtünk antibiotikumot (3 és 4 hósan). Most már másfél hónapja nem kellett az antibiotikum. A széklete egyébként nem mindig büdös zöld és híg, mert némelyik étel (pl sárgarépa) megfogja, és akkor formáltabb széklete van, de akkor is 3-4 szer egy nap. A tejpépet (Milupa HA vaniliásat eszik) december végén kezdtük el, de semmilyen változást nem láttam a székletén.


Csak arra akartam kilyukadni, hogy valószínübb hogy az antibiotikum változtatta meg a székletét, és idő kell még neki, hogy helyreálljon az emésztése, legfeljebb megpróbálhatsz másfajta probiotikumot is.

2012. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! Aggódtam, hogy már helyre kellett volna jönni nem pedig méghígabbnak lennie. Megnyugtatott a válaszod, de azért a gyerekorvosnak is megemlítem biztos ami biztos. Maximum ha másért nem is ő biztosan jobban tud más pocakgyógyírt ajánlani. A Ha vaniliásat pedig mindenképpen ki fogjuk próbálni. A múltkor nézegettem hátha van Ha megjelölésű tejpép de alig volt 1-2 fajta és pl hii termékeket nem is forgalmazott az a bolt ahol éppen jártam. De még ezzel is okosabb lettem.

Köszönöm!

2012. jan. 17. 20:48
 3/5 A kérdező kommentje:
***hipp
2012. jan. 17. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Boltban én sem találtam sehol, de én felírattam az orvossal és gyógyszertárban váltottam ki, de azt mondta a gyógyszertáros, hogy már nincs rá támogatás és recept nélkül is kiadható. A milupának csak vaniliásban van HA pépje, azt nem tudom hogy a többi gyártónak van-e.
2012. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösziii:) Akkor a gyógyszertárban megkérdezem mit tudnak ajánlani.:)
2012. jan. 17. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!