Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiamnak beadassam az...

1 éves fiamnak beadassam az agyhártya gyulladás elleni oltást, állítólag nem kötelező? Érvek ellen érvek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2012. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez a Menningococcus C ?Mert tudom van több fajtája is, mi ezt adattuk be, mert több ellen véd mint a sima. Semmi gond nem volt az oltás után (lázra, fájdalomra, betegségre gondolok) 2500 volt azt hiszem, de tutira kevesebb, mint 3000 Ft és több mint 2000! Én úgy gondolom, hogy ezzel nem ártottam a gyerekemnek, ráadásul ez az egy amit beadattunk pluszban és fizetős. Beadattam volna többet is, de ezt ajánlotta nagyon a doki nénink!!
2012. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-nak, igen ez van írva a receptre, köszönöm a válaszokat
2012. jan. 17. 20:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem megkapta egy évesen, mert akkor már csak egy oltás kell (egy év alatt kettő kell). Egy oltás kb 2500 ft.

Halálos betegség, más érvem nincs.

2012. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2.vagyok


szívesen, de arra ügyelj, hogy mielőtt mész beadatni csak akkor váltsd ki, mert ezt nem lehet hűtőben tárolni! Erre külön felhívta a patikusnő a figyelmemet, így nekünk 2 hétig a patikában pihizett beadás előtt! :D

2012. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem arra hívták fel a figyelmemet, hogy feltétlenül tároljam hűtőben a beadás előtt.
2012. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
a védőoltás csökkentett dózis magából a vírusból, ott van a kérdőjel hogy hasznosak vagy inkább ártanak?, de inkább arra hajlok, hogy nem az egészséget szolgálják hosszútávon. Pl. mire a védőoltást létrehozzák annyi más baktérium kerül bele, hogy borzalmas...de végül is egy statisztika is mutatja, igaz influenzával kapcsolatban, hogy a megbetegedés aránya az oltottak és nem oltottak között ugyanakkora volt! Akkor most, hogy is van ez? Nem kötekedésből írtam, csak ugye ilyenkor, hogy legyen okos az ember? + kezdenek olyan hírek is elterjedni, hogy a védőoltásokba olyan dolgokat raknak hogy évekkel/évtizedekkel később jön elő vmi komolyabb betegség, de az is lehet h csak örökíti az egyén és rajta nem jelentkeznek ...leukémia és társai régebben ismeretlenek voltak...
2012. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem tudom miért nem kötelező beadatni :( régebben az volt, ingyen volt, mi is kérdezés nélkül megkaptuk. igaz a fiam hármat kapott mert mifelénk volt megbetegedés így az elsőt 2 hónaposan kapta
2012. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp beadatom a fiamnak, a lányom is megkapta.

Érv: nagyon fertőző betegség, többnyire halálos, vagy súlyos idegrendszeri károsodással gyógyul. VAN ellene oltóanyag, amivel meg lehet előzni, és nem elérhetetlen áron. Nekem ennyi bőven elég.

2012. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem az elég érv volt, hogy a gyerekorvos kötelezett minket!
2012. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!