Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem képesek otthon a...

Miért nem képesek otthon a gyerekorvosok informálni mindenröl az anyukákat?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és mindig meglepödök egy-egy kérdésen, hogy mikor mit kell beadatni stb...

Minden hónapban oda kell vinni a gyereket az orvoshoz, aki ekkor semmit nem mond?


Mi kaptunk a születéssel egy listát mikor melyik ellenörzés van. (nálunk pl 6 hó felett a következö csak 1 évesen van, mert közben nincs amit nézzen az orvos) Olyan szinten van a lista, hogy oda írják a gyermek melyik hónapjában kell menni (pl 3-4-ik hónapban) és mellette hogy az én gyerekem mikor lesz ebben a korban pl 2011.02.18-2011.04.18. ezalatt kötelezö megjelennünk az orvosnál.


Aztán az oltások. kaptunk egy táblazatot mikor melyiket lehet beadatni, melyik hónapban. egészen felnött korig.

meg megint egy listát hogy a gyerkeem mikor lesz ebben a korban.

+ kaptunk egy kis füzetet amiben leírják az összes oltás hasznát és mellékhatásait. majd mikor megkapjuk az olta´st az orvos kb fél percben eldarálja mik a mellékhatások és mennyi ideig.


ez egy rendelönek gyerekenként 3-4 lap lenne mindennel együtt, aminek az összeállítása kb fél óra lenne 1x.


akkor miért nem teszik?

Miért hagyják az anyukáka ekkora kétségben?

Egyébként a védön is csinálhatná ezt.


2012. jan. 18. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő, muattott egy ilyen listát,hogy mik a kötelező védőoltások, és mik a választhatóak, meg,hogy melyiket mikor kell beadni,mondjuk ide nem adta,de a doktornő mindig elmondja mikor kell menni oltásra legközelebb, és ha kérdezem bármelyik nem kötelező oltásról szívesen tájékozatat, szóval szerintem csak ki kell nyitni az embernek a száját és meg kell kérdezni, ha esetleg valamit nem mondanak el. Bár az is lehet ,hogy nem minden gyerekorvos olyan készséges mint a minek, csak akkor nem tudom minek ment orvosnak főleg meg gyerekorvosnak.
2012. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pont ugyan ezeket a listákat,tájékoztatókat kaptam meg tegnap a vdőnőtől, aki szóban is összefoglalta ezeket, és a gyerekorvos is nagyrészét eldarálta mikor kijött, de ő inkább a babát vizsgálta meg alaposan.
2012. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na de akkor itt mért naponta kb 10 oltásos kérdés? Hihetetlen mennyien kérdeznek, foggalmuk sincs mikor mire kell menni, mik a mellékhatásuk és végül is mire véd.
2012. jan. 18. 08:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk meg is teszi mindkettő, nem szoktam érten i az ilyen irányú kérdéseket. Itt is van róla egy lista, amit odaadnak, a védőnő meg rendszeresen fel is hív, hogy mi újság. (Nagyon jó viszonyunk lett, de neki mindenkivel ilyen a kapcsolata, egy tündér.)


Nem hiszem, hogy ez egyedi dolog lenne, itt Db-ben minden ismerős számára világosak ezek a dolgok. Szerintem az az egyedi ha valaki nem tud róluk.

2012. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is megkaptam ugyanezeket az infókat, amit írtál, pedig Magyarországon élek. Ne a kérdések alapján próbálj meg képet festeni az itteni orvosokról. Esetleg érdeklődj abban a naponta 10 oltásos kérdésben, hogy miért teszik fel. :-) Hidd el, Magyarország sem az őskor, itt is tájékoztatják az anyukákat. Plusz, az ember önszorgalomból is utánanéz dolgoknak.
2012. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én semmi infót nem kapok, sokmindent itt tudok meg, a neten, majd kérdezem a védőnőtől, hogy tényleg így van-e. Ő mondja hogy "jaaaa, hááát igen"...

orvosunkról no comment. 20 percre nem bíznám rá a gyerekemet.

Még sosem volt beteg a kicsi szerencsére, de ha az lenne, elvinném egy másik orvosohoz.


Na rá is kérdzezek már erre a listára :)

2012. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdés sokszor azért van mert nem a főiskolán/egyetemen tanultakra kíváncsi az anyuka, amit a védőnő/orvos mond, hanem a tapasztalatokra.

És pl azért is van kérdés, mert a nem kötelező védőoltásokról eltérőek a vélemények!

Itt van pl. a rota vírus elleni. Agyon reklámozzák, na gondoltam, akkor ez biztos kell. Erre azt mondta a védőnő, hogy szerinte ne, és meg is indokolta. Akkor elolvasom más anyukák véleményét, rajtuk keresztül más gyerekorvosok véleményét, mielőtt döntök.

Vagy a mellékhatás, a kísérő láz, stb. Akinek nincs kismama a közelében, vagy anyukája, akitől megkérdezhetné, a védőnő és az orvos meg ki tudja milyen, sokkal bugyutábbnak tűnő kérdéseket is feltehet... Nincs ezzel baj szerintem, és nem kell messzemenő következtetéseket levonni belőle.

A bizonytalanság rossz, főleg egy friss anyának. Sokan azért jönnek ide. :)

2012. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Sokszor így van hogy benne van mondjuk a kiskönyvben milyen oltások vannak, vagy ott vannak az oltások szóróanyagai a rendelőben de az anyuka más anyukák véleményére kíváncsi.

Ugyanígy hozzátáplálásnál is.

Elmondja nálunk is a védőnő az alapelveket de sokan (tudom mert ismerem őket) mégis tök máshogy csinálják.

És akkor ha vmi van azt mondják: jaa hát nekik ezt nem mondta a védőnő....holott sokszor de, csak elengedik a fülük mellett, vagy nem jegyzik meg vagy oda se mennek megkérdezni.

Ez van nálunk pl.

És olyankor persze a HÜLYE védőnő a hibás meg a HÜLYE orvos mert hát látszik hogy a gyereknek nem elég az anyatej (mert állításuk szerint NEM JÓ A tejük) és az orvos meg a védőnő a nem normális hogy miért nem adnak már tápszert.

Meg a hozzátáplálásnál: a védőnő nem szokta mondani a banánt elsők között adhatónak, mivel erről megoszlanak a vélemények. És akkor persze megint ő a hülye mert hát ott a 4 hónapos banános bébiétel:)

Na szóval egyes mamiknak se lennék az orvosa védőnője, mert van kalapja nincs kalapja semmi se jó nekik:) Végre lehet valahol valamin puffogni:)

2012. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as vagyok a tájékoztatásról pedig, mi is kaptunk egy oltásos listát, egy homeopátiás szerek listáját és a tanácsadóban kint van egy hatalmas hozzátáplálási útmutató mérőszalag formájában (mivel sajnos az új kiskönyvben nincs benne a hozzátápl. táblázat mint a régebbiben).

Ha valaki akarja elolvassa, leírja megjegyzi.

2012. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem adnak semmilyen listát,de amikor megyünk tanácsadásra a doktornő mindig elmondja,hogy mikor kell menni legközelebb,kap-e oltást a kicsi ill. hogy milyen nem kötelező oltásokat lehet beadatni abban az életkorban és hogy kérjük-e,mert akkor felírja receptre.Mindig megkérdezi,hogy van-e vmi kérdésem és a védőnő is megadta a saját mobilját,ha bármit szeretnék kérdezni pl:a hozzátáplálással kapcsolatban.
2012. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!