Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám amíg ébren van...

3 hetes babám amíg ébren van folyamatosan sír, ez természetes, vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
egy elkeseredett anyuka
2012. jan. 18. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én 6 hetesem is majdnem. Ill. kézben nem. Ha felébred, sírni kezd. Foglalkozni kell vele, pici még!
2012. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
reflux,kolika,éhség...sokminden lehet!
2012. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Vidd orvoshoz. Sok minden lehet. De kézben ne tartogasd,mert rászokik,és nem marad meg anélkül,akkor sem ha semmi baja nincs.
2012. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ki kell deríteni miért sír. Ha már mindent végigpróbáltál és még mindig sír, akkor forduljatok orvoshoz.
2012. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért egy ekkora babát, még nyugodtan lehet kézben tartogatni.
2012. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit off leszek...

A babát 9 hónapnyi "ölben" hordás után inkább le kellene szokatni (már ha úgy látod jónak) az ölben létről. Én minden esetre nem javaslom.

A picik sokmindenért sirnak. Van amelyiknek már azért eltörik a mécses, hogy rájön: idekint van és te olyan messze vagy tőle.

ahogy az előzőek irták, lehet kólikás is. Ha téged megnyugtat, akkor vidd el orvoshoz. Minden esetre az én kisfiam is ilyen volt anno, nekem kellett megtanitanom az élet vidám oldalára, mert állandóan csak sirdogált.

Az első gyerekek amúgy is általában sirósabbak, átveszik az anyukák izgalmát.

Szóval nyugi, el fog múlni. Kitartást és csak a szivedre hallgass, ne a rokonságra meg stb.

2012. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Zongorázd" végig a lehetőségeket. Pelus, éhség, büfizett-e? Ilyesmi. Eszik-e eleget? Stb. Nekem a fiam előfordult, hogy csak úgy nyugodott meg, hogy a karomon hason feküdt és úgy ringattam finoman (csak egy ötlet), volt hogy csak "beszorult" a büfi, így kijött és minden oké volt.De ha te úgy gondolod és téged az nyugtatna meg, akkor inkább menjetek el orvoshoz, vagy esetleg, ha normális és felkészült a védőnő, akár konzultálhatsz vele is.
2012. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam születése után ébren állandóan sírt, hasfájós volt. Mindenki azt mondta, hogy elmúlik. Nálunk addig tartott amíg fel nem állt, 9 hónapos koráig. Fogytam is 30 kg-t, a 75-kg-ból. Egész nap folyamatos ordítás, nem alvás, stb. Mindenhol voltunk, szervi baja nem volt, de zavarta a puki. Ahogy 2 lábra állt, 80%-ban javultak a dolgok. Nem könnyű, de én azt mondom, hogy ne hagyd magára, inkább legyen ölben és érezze hogy vele vagy. Próbáld tornáztatni. Remélem nálatok hamar elmúlik ez az időszak. A fiam most 1,5 éves. Néha még előfordulnak szélgörcsök nála, illetve az étkezésre is oda kellett figyelnem, mert sokáig nem ehetett mindent, de az orvosok semmit nem segítettek, mindent mi tapasztaltunk ki a férjemmel. Kitartás. Lesz ez jobb is! De önmagad megnyutatására vidd el orvoshoz.
2012. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második babám, a nagyobb még nincs 3 éves, így még nehezebb a helyzet. A lányomnál nem emlékszem arra, hogy ennyire sírós lett volna, pedig vele is küzdöttünk a hasfájással, de ami most van ez iszonyú. Sajnálom a picit, de a nagyobbat is, éjjel 1-ig minden nap sírás van, ami délután 4körül kezdődik, illetve van egy 3 órás időszak a délelőttből is, amikor nem tudom letenni egy percre sem a picit. Hát nem tudom, azt hiszem orvoshoz elmegyünk, aggódom. Ugyanakkor attól is tartok, amit az utolsó válsazoló írt, hogy semmit a világon nem tudnak tenni.... :-((((( hát nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz a helyzet.

2012. jan. 18. 21:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Sírás okai lehetnek: éhség, álmosság, túl sok inger érte, vagy éppen unatkozik, van valami a pelusban, emésztés (hasfájás, böfi, puki, esetleg reflux), a közelségedre vágyik, fáj valamije, beteg.

Ha már nem tudod kitalálni és megnyugtatni, orvos.

2012. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!