Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panadol baby vagy Germicid C?...

Panadol baby vagy Germicid C? Éjszakára melyik a jobb? Melyiket adjam?

Figyelt kérdés
10,5 hós, ma reggelre nagyon taknyos lett. Még nem mértem a hőjét, de már úgy érzem melegszik. Inkább megelőzésre adnám, hogy éjjel ne menjen fel neki. Hátha nyugodtabban aludna.
2012. jan. 18. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim nagyon nem szereti a germicid c-t a mellékhatásai miatt. Mivel az vényköteles így gondolom erősebb is, így megelőzésre panadolt adnék (egyébként nekem a nurofen vagy az algoflex baby jobban bevállt, panadolt azért tartok, hogy ha magas és csillapíthatatlan a láz akkor legyen mivel "váltani")
2012. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megmértem: 37,8. Leszámítva a fél fokot.
2012. jan. 18. 19:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha még valaki tud írni az jó lenne. 8kor fürdik, utána adok neki vmit...
2012. jan. 18. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak megelőzésre és a nyugodtabb alvás miatt adod, akkor Panadol.


Lázcsillapítót csak 38,5 fölött kell egyébként adni, Germicidet én csak akkor adok.


Panadolt vagy egyéb fájdalomcsillapítót viszont mi felnőttek is beveszünk ha kell ugyebár... :)

2012. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Panadolt adtam :)

2012. jan. 18. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:

azért elég egyértelmű, hogy egyiket megveheted a patikában, másik meg csak receptre adják ki.

a germicid egy lázcsillapító, nyugtató, erősebb gyógyszer.


a panadol meg egy fájdalom és láz csillapító (szerintem hőemelkedés csillapító), gyengébb gyógyszer.


megelőzésre panadol, lázra germicid.

ha elkezdett felmenni és azt gyanítod belázasodik akkor germicidet adj neki éjszakára. ha egy kis nátháról van szó és nem gondolod, hogy magas láz lehet ebből, akkor adj panadolt.


de mindenféleképpen kelj fel hozzá éjjel.

a germicidet 8 óránként lehet adni, panadolt 6.

a kettőt kombinálva meg 4 óránként, nagyon magas láz esetén 3 óra különbséggel, ilyenkor jön jól egy 3., így folyamatosan lehet adni (pl. a nurofen)

2012. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 37,8 nettó hőre én semmit sem szoktam adni, pont most linkelt egy anyuka egy tök jó cikket 'Miért jó a láz' címmel.

Éjjel figyelem, és ha egyértelműen forróbb, mint lefekvéskor, akkor kap Panadolt.

2012. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj én annyira kezdő vagyok... Ma kellett először lázat mérnem nála, eddig semmi baja nem volt. Utólag én is gondolkoztam h védekeznie kell a szervezetének a láz ellen, le kell győznie.
2012. jan. 18. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!