Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 9 hónapos babámnál...

Lassan 9 hónapos babámnál hogy /mivel válthatnék ki étkezéseket? Semmit nem akar megenni az ebéden (főzelék) kívül csak a tápszert/tejpépet! Ez nagyon nagy baj ennyi idősen?

Figyelt kérdés

2012. jan. 19. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek ugyan már 11 hónaposak,de már 9 hónaposan is imádták a zabkását pl. Kicsit megfőzöm a zabpelyhet, egy kicsit az almát is (lehet mást is persze), de ha almát csinálok,akkor rakok bele kis vaniliás cukrot,pici fahéjat. (a zabpehelybe). Összeturmixolom a kettőt,van aki csak így adja. De én szoktam még hozzá vizet önteni és natúr vaniliás esetleg rizses tejpépet adni hozzá,így sokkal jobban ízlik nekik!

Amit még imádnak az a krémtúró. A kedvenc az a banánnal összeturmixolt túró,ráadásul miverl a banán édes,már nem kell hozzá cukrot adni.

Mindig csak főzeléket adsz? Tésztákat,rizst stb. nem szoktál?

2012. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

most nem pontosan értem, ha megeszi a főzeléket akkor mi a baj?

ebédre adj főzit, uzsira tejpépet, vacsira főzit majd tápit, tízóraira meg kóstoltasd vele a tejtermékeket meg gyümit, aztán tápit adj neki

2012. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem (de lehet h rosszul értelmezem), nem eszik darabosat és nem is akar? Én puffasztott biokölessel kezdtem, élvezte h csippent, aztán babapiskóta darabosan, aztán vajas kenyérfalatkák amikor bevezettük a glutént.

Ha rosszul értelmezem, akkor másik tippem, h gyümölcsöt nem fogad el? Mert ugye a tízórai az elvileg gyümölcs meg feldolgozott tejtermék meg mondjuk gabonapehely... akkor a főzelékbe tennék édesebbeket pl alma, cékla, sütőtök és ha megkedveli akkor kínálnám almás joghurttal/almás túróval. Ha a főzeléket bele tudod kanalazni, akkor tízóraira is elfogadhatná az ugyanolyan pépes csak édesebb ételt. Légyszi konkretizálj!

vagy rizst, tésztát nem eszik? Azok megint a darabos kategória.

2012. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
megeszi a főzeléket igen+ persze a rizst,tésztát minden korának való dolgot,de naponta 1* fogadja csak el. Hiába akarnám többször nem kell neki!!!! Első válaszadó köszönöm megpróbálom a zabkását!krémtúró,gyümölcsök stb semmit nem kér ezért írtam hogy csak az ebéd amit hajlandó immel ámmal megenni.
2012. jan. 19. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Főzeléket én is csak 1x adok.Ez miért baj?Az enyém eszik gyümölcsöt,tejpépet,zabkását ahogy írták mások is,én joghurttal adom,szoktam pudingot főzni tápszerrel,túrót banánnal,tésztás,tojássárgájás,húsos,sajtos főzelékeket.Ma a 10 hónaposom sárgarépa főzeléket evett tésztásan.Össze volt turmixolva,éppenhogy darabos volt a tészta miatt,nem öklendezett tőle,de nem volt az a teljesen homogén.Adhatsz gyümit keksszel,szintén pépesítve.Be lehet csempészni a dolgokat úgy h észre sem veszi.:)
2012. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!