Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál hogy van a...

Hozzátáplálásnál hogy van a sorrend? A zöldségeket most akkor délben adjátok, vagy délelőtt?

Figyelt kérdés
Bocsi, olvastam régi kommenteket, ahol leírták, hogy gyümölccsel kezdünk, aztán jöhet a krumpli, sütőtök...Ez oké, de akkor hogy adjátok? 4 hónaposan elkezdtem gyümölcsöt adni délelőtt. Most jöhetne 5 hónaposan szerintem már a zöldség (krumpli, brokkoli, répa), de ezt mikor adjam neki? Érdemes gyümölcs+ főzelék között anyatejet/tápszert adni? Anyatejes+tápszeres a kicsi..Bocsi, a többit elolvastam a régi kommenteket, de ez nem volt egyértelmű.. 4 hónaposan egyszer megpróbáltam a főzelékeket pár napig, de nagyon nyűgüs lett, még nem volt itt az ideje..
2012. jan. 20. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy az új ízeket mindig délelőtt kóstoltassuk, hogy ha esetleg nem bírja a gyomra, akkor estig rendbejöjjön, ne az éjszakát rontsa el a hasfájás.
2012. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és egy-egy új étel bevezetésekor legalább 3 napig csak ez legyen az újdonság, ne kóstoltassunk többfélét. Bocs, ha ezt már tudtad.
2012. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha új ízt vezetsz be főzelékben, akkor nem adsz neki aznap gyümölcsöt? Vagy hogy csinálod?Eddig mindig délelőtt kapott gyümölcsöt
2012. jan. 20. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Délelőtt adnám a főzeléket, délután - mondjuk uzsonnára - a gyümölcsöt. Aztán ha megszokta a zöldségeket is, akkor délelőtt-délután gyümölcs, ebédre főzelék.
2012. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze attól is függ, hogy csak kóstoltatsz, vagy ki akarsz váltani egy-egy szoptatást/tápszerezést. Én akkor csináltam a leírak szerint, amikor már kiváltottam, a gyerekeim féléves kora után.
2012. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Gyümölcsöt már megeszik egy üveggel..Ott már kiváltottam egy étkezést, de akkor most megpróbálok délelőtt főzeléket, délután gyümölcsöt, akkor ez így jó, ugye? Bocsi, annyira nincs tapasztalatom...
2012. jan. 20. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztosan jó lesz! Sok sikert! :)
2012. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!