Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer vagy tehéntej?

Müttyentyű kérdése:

Tápszer vagy tehéntej?

Figyelt kérdés
Szerintetek tápszert vagy inkább tehéntejet adjak a csajszimnak? Hallottam egy eljárásról, ami után lehet sima tejet is adni neki. Így szól: a tejet fel kell forralni, lehűteni, vízzel vagy teával kicsit hígítani, pár csepp citromlé és cukor, és adható a babának. Az arányokat pontosan nem tudom, de lehet utána tudnék járni. Egy csecsemőgondozónak tanulótól hallottam.
2012. jan. 20. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Én jobban megbízom a tápszerekben, mint bármilyen tehéntejben. Főleg, ha boltiról van szó. Bár gondolom a te tehéntejed az egyenesen a bociból jönne :))


Lényegében én a védőnőmmel és gyermekorvosommal tanácskoznék erről, de ismervén őket egyből lebeszélnének róla.


6 hós a lányom.

2012. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi idős a "baba"?


Amúgy az eljárás "szuper", de tejfehérje bevitel szempontjából nincs különbség, hogy forralod vagy sem. A cukor meg a citrom csak ízesít (tudnám, hogy minek?). Ha meg bolti tejet veszel, azt nem kell "fertőtleníteni" sem, hiszen a gyártási eljárás során már megtörtént... (hőkezelés, paszt9rizáslás stb)


Ha egy év alatt van a gyereked, akkor egyértelműen tápszer.

2012. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Én nem vagyok híve a tápszernek,2 hetes se volt mikor már nem tudtam szoptatni,kecsketejet adtam neki 200 ml tej+100 m víz felforralva lehűtve,fogysztásra készen,3 hónaposan már adtam neki tehéntejet,amit termelötől vásároltunk azt is így készítettem el neki.Nem ízesítettem meg semmi csak felforralva és elhűtve,persze lehet kicsi teát is víz helyett meg ilyenek.Akkor adtam neki tápot ha utaztunk.Az orvos és védő nőnek nem mondtam,mert ők a tápos propaganda mellett vannak.Ha belegondolsz nagyanyáink korába voltak tápok?Nem meg megmaradtak a gyermekek:P
2012. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Ja és semmi baja,egészséges mint a makk:))
2012. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

12.57-nek!!

Azért a tápos kicsit durva nem?

Kérdezőnek!

Én se tudtam szoptatni,tápszeres volt a kislányom az elejétől fogva.SEMMI BAJA NEM LETT A TÁPSZERTŐL.Én 1 éves koráig adtam neki tápszert.Utána már bolti tejet adtam neki,forralva.22hónapos de én még forralom neki.Én se vagyok egy fafejű anya de 1 éves kor alatt nem adnék bolti vagy tehéntejet.

2012. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

3-asnak!


Ur Isten!!! Kecsketej!!!! Itt a falunkban volt egy kisbaba, aki a kecsketejtol bélcsavarodást kapott és meg is halt. Ha gyereket vállaltunk ne legyunk már ennyire zsugorik!

En tápszert adok a gyereknek! Gondoljatok bele. A bolti tehéntej sem az az igazi régi tehéntej. Mi vitamín lehet benne. A tápszer meg sok mindent tartalmaz. Nézzétek meg a dobozon. Tehéntejet most kezdtem el adni, de csak étel formában. A tápszert még mindég issza a lányom.


1 éves kislány anyukája

2012. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krisztivan ***** válasza:

Attól függ mennyi idős a babád!!

Kisfiam is tápszert kapott kiegészítésnek.Aztán kb.6 hósan megunta,semmilyet nem tudtam belediktálni.Még volt némi anyatejem ekkor.11 hós kora óta issza a tehéntejet.Szereti,nincs tőle baja.

2012. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tápszer
2012. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A hatosnak,már ha ennyire lenéz,csak annyit hogy falun lehet olcsobb a tej,de én 800 forintot fizettem 1 literért,mert városba lakok!!!!Annyira okos,akkor kiszámolja hogy az a 3 hónap is mennyibe fájt nekem a zsugoriságom,ja és a tápszer is mert miden 3,4 ik étkezésre azt adtam,higitotta a székletet,hogy ne legyen székrekedése.Nem kéne általánosítani senkit,azért mert XY így vagy úg járt.

Üdv. A zsugori

2012. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen idős?

6 hó felett talán bepróbálkoznék vele, de előtte én se mertem, pedig utálta a tápszert.DE kiderült hogy a tejet sem szereti:-)

Én 4 napos koromtól tehéntejet kaptam, szerintem nem lenne allergiás, de a tápszerben sok a vitamin, ezért maradtam annál.Egyébként tényleg nem olcsóbb a tehéntej, sőt!(már a jó minőségű)

2012. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!