Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntej vagy babatej? Melyike...

Tehéntej vagy babatej? Melyiket adnátok 13 hós babának?

Figyelt kérdés

Érvek, ellenérvek?

Tanácstalan vagyok. Ki melyik mellett döntene?

S aki babtej-párti ennyi idősen még: adnátok tehéntejet, ha egyáltalán nem akarna babatejet inni a babátok? Vagy hagynátok, hogy akkor inkább semmi tejterméket ne fogyasszon?...

Sajnos se sajtot, se joghurtot, túrót nem fogad el.

1 hónapja nem szopizik, azóta tart ez az állapot.

Nagyon sokat segítenétek, mert ma este már adnék(vagy nem adnék neki...)

Nagyon köszönöm!!!


2012. jan. 7. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

babatejet ha esténként nem tud megfelelö mennyiségü vacsit enni hogy jol is lakjon vele. ha tud akkor sima tehéntejet adnék .

(mondom én aki most tért át 100% -san a tehéntejremivel 15 hós koráig tépit kapott este mert akisasszony nem evetett eleget este s valamivel potolni kellett

2012. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves kora óta nem szopizik a lányom. Én utána Beba 2 tápszert adtam neki. Kb. 15 hónaposan szoktattam át a sima bolti tejre, amit természetesen felforralva adok neki. Kipróbáltuk a tehéntejet is, szintén felforralva, mert ugye az olcsóbb. De azt vettem észre, hogy egy nap 6-szor kakált tőle. Szóval neki az erős volt, úgyhogy maradok a bolti tejnél. Remélem tudtam segíteni!
2012. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az én fiam két éves koráig nem ivott tehéntejet,csak tejitalt.aztán amikor bölcsis lett,akkortól ivott tejet,kakaót,karamellás tejet mikor mit.szeptember óta bölcsis,itthon még tejitalt iszik 2+-ost.két decit iszik reggelente indulás előtt.nem drágább,mint egy minőségi tej,és szereti.de a sima tejet is megissza,nem allergiás rá.

ha viszont nem lenne hajlandó meginni tejitalt,akkor adnék tehéntejet neki

2012. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom, és még mindig babatejet kap. Elkezdtem, hogy kevés tehéntejet tettem bele, hogy majd fokozatosan átszoktatom, de hasmenése lett tőle, így egyelőre maradunk a mesterséges tejnél. Előny a sok vitamin :)
2012. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megpróbálhatod a tejet, meglátod, mit szól hozzá. Sokan adnak 1 éves kortól simán.
2012. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én adnék már neki tehéntejet, 1 éves kortól lehet adni.
2012. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 6 nappal múlt egy éves.Ma reggel kapott először tejet, 3,5%-ost.Eddig tejitalt kapott, de gondoltam kipróbálom.Mind egy szálig megitta és semmi baja nem lett tőle, hasmenése sem volt.Nincs tejallergiás a családban és eddig minden tejterméket szívesen fogyasztott, sőt kijelenthetem, hogy a kislányom joghurt mániás:)

Van még itthon tejitala, azt még megissza, de aztán mehet a tejecske :)

2012. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát megpróbáltam...Kiöklendezte, és hozzám vágta az itatópoharat...:S

:)

2012. jan. 7. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!