Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam nagyon válogató...

1 éves kisfiam nagyon válogatós mit tehetnék, hogy jobb étvággyal egyen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen előre félek minden ebédnél.Nem fogad el csak pár ételt.Minden nap főzök neki,próbálkozok új ízekkel de semmi változás.Babának is ilyen volt,a főzeléket csak akkor ette meg ha reszeltem bele almát.

Ma tökfőzeléket készítettem,pár kanál után nem kellett neki.De végül is mindegy mit csinálok.Egyedül a burgonyafőzeléket szereti és néha elfogadja a spenótot is.

A gyümölcsökkel semmi baj,bármit adhatok neki.Reggelire és vacsorára készítek neki apró falatkákat,vajas-májkrémes kenyér,felvágottas,sonkás....Pár darabot megeszik és utána ledobálja a földre,köpi ki.

Teljesen belefáradtam már ebbe a mizériába,néha tiszta ideg vagyok.

Volt valaki hasonló helyzetben?Tanácsok,tapasztalatok?


2012. jan. 20. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet. 2,5 éves koráig csak ugyanazt a 2-3 féle ételt fogadta el. Megvolt hogy hétfőn mit kap, kedden, szerdán..., már kívülről tudtam a menüt, aztán kezdtem elölről. Persze én is próbálkoztam mást adni, de semmi értelme. Aztán egyszer csak elkezdett érdeklődni az ételek után, és egyre többet kezdett ennyi mennyiségileg is, és új ételeket is elfogadott, magától kérte amit mi ettünk, amit eddig soha. Nem tudom hogy közrejátszott-e, de ahogy kinőtt az összes foga akkor lett jobb a helyzet. Még most is válogatós, de már közel sem annyira, mert látszik hogy van étvágya. Most már látom hogy türelem kérdése, bár nekem sem volt türelmem ehhez, sokszor én is kiborultam.
2012. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel küzdünk az egy éves lánykámmal. :)

A különbség az, hogy nálunk csak a tésztás ételek mennek. Lehet brokkolis-csirkés, bolognai, zöldséges, stb. Mindegy, csak tészta legyen.

Viszont az üvegesekből majdnem mindent megeszik.

Én úgy szoktam, hogy megkínálom azzal, amit mi eszünk (tehát nem főzök neki külön, azt sosem fogadta el... de ez egy másik történet) Ha eszi, akkor örülök. Ha nem eszi meg, akkor jön valami üveges kaja.

Legalábbis ez volt eddig. Viszont már kezd nagyon megterhelő lenni anyagilag az üveges bébiétel.... Most párszor főztem neki külön... max 5-8 kanállal evett belőle...

Lehet, hogy hagyom egy ideig minden nap tésztát enni, majd megunja. Egy ideig csak sütőtököt fogadott el a tápszeren és anyatejen kívül... kb 2 hét alatt megunta, azóta csak 2-3 hetente 1x eszi meg. :)

2012. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az én drágám a tésztát sem eszi meg.Amit mi eszünk azt meg végképp nem.Tegnap rántott karfiol volt sült krumplival,gondoltam imádni fogja mert a karfiolt pároltan néha elfogadja és a gyerekek imádják a sült krumplit.:DHát ő úgy nyomta ki a kis nyelvével,hogy csak na.Olyan fintorokat tud vágni,még rázkódik is mintha citromot adtam volna neki.
2012. jan. 20. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Ja hát a fintor meg a kiköpés az megy még nálunk is, azt nem tudom mikor növi ki. Meg mostanában ha valami étel nem tetszik neki, akkor azt mondja rá hogy "ez büdös". De ettől függetlenül jobban eszik mint 1, 1,5 éve.

2012. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!