Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nem négykézlábazik. Baj?

Még nem négykézlábazik. Baj?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos. Sokat van hason, néha kinyomja magát, jól eljátszik így. De nem húzza be maga alá a lábát, és nem "kutyázik" ez nem gond még ilyen korban? Amúgy nagyon jól fejlődik, utánoz, kinyújtja a nyelvét, próbál pápázni, és tapsolni.
2012. jan. 20. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
de...nagy baj...más gyerek ilyen idős korban már magának törli a fenekét...
2012. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

ekkor még nem baj, de ha pl ülteted, van kompotok vagy ujjazva járni tanítod ez mind vissza veti és elöfordulhat hogy nem fog mászni.

hagyad fejlödni az ütemében.

amúgy a mászás és az ülés szinte minden gyereknél egyidöben jön el kb 8 hós korban.

2012. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba más ütemben fejlődik. Az egyik kicsit gyorsabban, a másik picit lassabban. De az elsőnél is lehetnek képességek, amiket hamarabb csinál és a másiknál is. De az, aki kicsit lemaradt, az is belehúzhat és meg is előzheti a másikat valamiben. Épp ezért nem szabad az egyik babát a másikhoz hasonlítani! Majd, ha hónaposan még nem mászik, érdemes odafigyelni, addig hagyd, hogy úgy és akkor mozogjon, ahogy neki az jó!
2012. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 8 hónaposan kezdett ülni, mászni, állni, tulajdonképpen egyik napról a másikra. Addig csak kúszott. A kutyázást viszont soha nem csinálta.

Babád kúszik már?

2012. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem kúszik, leginkább gurul, igaz, az már profin megy neki. Sokat van az oldalán, és könyököl.
2012. jan. 20. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya sem kúszott, hanem gurult. Bárhová képes volt gurulással eljutni. Vicces volt, ahogy csinálta. Viszont ez nem jelentett hátrányt nála, később megtanult ettől függetlenül mászni, olyan 9 hónapos kora körül.
2012. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
nálunk is ez volt azt hittem kihagyta a mászást, de mégis végül mászott,védőnő szerint nem baj ha kihagya a mászást.
2012. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt inkább én kérdezhettem volna, mert a kisfiam 11 hónaposan kezdett csak mászni, 10 hónaposan kúszni, addig gurulva közlekedett:)

És elárulom, hogy most 5 éves és nagyon ügyes mozgású, le sem lehet állítani.Szóval a Te 7 hónapos babád még nagyon ráér:))

2012. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
LÁNYOM 10 HÓNAPOSAN KEZDETT MÁSZNI,ADDIG PÖRÖGVE,GURULVA KÖZLEKEDETT,AZT VISZONT PROFIN.TEHÁT NE AGGÓDJ,ELJÖN AZ Ő IDEJE IS!
2012. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7,5 hónaposan felállt, és járni tanult. :(

Tök megijedtem, mert a védőnőnk azt mondta, hogy nem lesz így jó, és lehet, hogy a későbbiekben tanulási nehézségei lesznek, mert nem mászik. Beparáztam, de a gyerek akkor is felállt, amikor már minden segédezközt eltávolítottam a közeléből. Aztán kb 2 hónap múlva elkezdett 4kézláb hintázni, majd elkezdett mászni! :)

Azóta is ahol nem tud járni, ott mászik, ahol meg fel tud állni és kapaszkodva menni, ott megy. Szóval ne aggódj, akkor fog feltérdelni, és majd mászni, ha elég erőses lesznek a csontjai. :)

2012. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!