Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ajándékot javasoltok...

Milyen ajándékot javasoltok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egyik barátunknak gyereke született, és szeretnénk őket megajándékozni.

Koma-tálra gondoltam, de emellé még olyan 20.000 forint értékben ajándékot is vennénk.

Barátaink jó anyagi helyzetben vannak, nálunk jóval nagyobb igényük van a márkás, nagy hírnevű termékekre. Ezekre költenek is, a babatermékek is neves márkák közül válogatták ki. A gyereknevelésről/gondozásról is más véleményen vagyunk, nehéz így együtt rezdülni. Címszavakban, az ő megélésük az, hogy a baba jön később a családba, ő alkalmazkodjon - és nem igazán a mostanában jobban elterjedt válaszkész, tudatos gyereknevelést, hanem inkább a modern, karriert építő szülői attitűdöt viszik. Félreértés ne essék: ez egyáltalán nem gond, csak kicsit nehezebb számomra a nézőpont váltás, hogy mi lehet nekik hasznos/jó ajándék.


Szerintetek mit tudnánk adni? Masszázsra gondoltam az anyukának, de valószínűleg ők erre nem sajnálják majd amúgy sem a pénzt, és lehet hogy jobbat is fizetnek majd meg saját maguknak, mint mi tudnánk... Babának meg ilyen általános babaholmikat néztem (kontrasztos könyv, puha labda, csörgő), de nem tudom... bizonytalan vagyok.


Mit gondoltok? Van valami jó ötletetek?


Ha megkérdeznénk, úgyis azt mondanák nem kell semmi.



máj. 15. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól hogy valaki magának márkás dolgokat vesz, nem várja el, hogy ajándékba is olyat kapjon.

Az ajándéknak sem az a lényege, hogy megengedheti-e magának valaki, hanem maga a tény, hogy kapott valamit. Szerinten jó ötlet a masszázs és a babajátékok is amiket írtál.

máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyilvan minden ember mas, nehez eltalalni hogy ki minek orul. Van, aki szereti, ha mittudomen, kap egy csomo pelenkat es popsitorlot, mert az fogyoeszkoz anyagi helyzettol fuggetlenul, de van, akinek meg felesleges, mert betaraztak honapokkal elore.

Szoval nehez kerdes.

Nekem a leghasznosabbak az utalvanyok voltak, dm, brendon, libri. A konyvutalvanynak kulon orultem, egyreszt en is szeretek olvasni, masreszt millio gyerekkonyv is kaphato ugye, lehet valogatni boven a babanak is.

Mi kaptunk meg nevre szolo takarot, es fa epitokockat a baba szuletesi adataival gravirozva. Ezek is a mai napig hasznalatban vannak (1,5 eves). Mi is ilyesmiket adtunk kesobb egy baratnomnek, nagyon orult az egyedibb ajandeknak.

máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy mi az a komatál? 😊 Felénk ilyesmi nem szokás, nem tudom mi az és érdekel.

Egyébként lehet ilyen esetben az utalvány lenne a tuti és vesznek rajta amit akarnak vagy ha ők drágább dolgot vennének akkor ki tudják pótolni. Vagy esetleg egy játszószőnyeg?! Abból nincs olyan, hogy drága vagy nem, hasonló árkategória tudtommal és a 20 ezer ft is futná.

máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3! Sütnek-főznek az újdonsült anyának,hogy ne neki kelljen. Odaviszik egy nagy tálon az ételt. Régen úgy volt,hogy a gyermekágy alatt a népes rokonság hordta az ételt,hogy az anya csak a babával tudjon törődni. Meg a saját regenerálódásával.

6 hét letelte után hamar visszaálltak a normál életbe. Ezért a gyermekágyat is sokkal komolyabban vették. Főleg faluhelyen. Általában a konyhában a falon felakasztva ott lógott a nagy ovális komatál fából faragvam

máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van gazdagabb barátnőm, akinek kvázi mindene van, én dm utalványt adtam neki, mert ott vásárol, meg az ikeás csörgős zsiráfot, mert nem ismerek babát, akinek az ne tetszene. Ennyi. Komatálat nem tudtam neki vinni, mert mindenre is allergiás, tőlem gyümölcsöket kapott meg a kedvenc kekszét.
máj. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Komatál? Hát... Ha ez konkrétan azt jelenti, amit, tehát hogy valami főtt ételt viszel nekik, akkor ugye ezt mar megbeszelted velük és örülnének neki? Nekem nem kellene, nem szeretem az ilyesmit.


Vegyél nekik egy utalványt mondjuk a FM-be

máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
DM akart lenni
máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom csak mondani, hogy a kajával mindenképp egyeztess.

Nekem is hoztak szülés után a rokonok, több mint a fele a kukában landolt. Egyrészt annyit hoztak, nem tudtuk férjemmel ketten elpusztítani, másrészt olyanokat is hoztak, ami nem ízlett, nem szeretek.


Ajándék... én is az utalványt mondom. Dm, rossman... ahol babának is, anyának is lehet vásárolni.

Én pl rengeteg felesleges dolgot kaptam. Pelusokat, amik nem váltak be, cumikat amiket nem is használtunk, bonbonokat, holott utálom a csokit.

Egy utalvánnyal meg nagyon nem tudsz mellélőni, mert tuti talál olyat, ami ott tetszik neki.

máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Én nem adnék utalványt, mert írtad, hogy elég jó anyagi helyzetben vannak.

Inkább tárgyi ajándékot vinnék. A kaja tök jó ötlet, annak én is nagyon örültem anno (keksz, csoki, nasi is jó, nem csak a friss étel).

A babának pedig én mondókás dalos könyvet vinnék, mert szerintem hasznos a fejlődésének és a legjobb, amit kaphat, az a közvetlen szülői figyelem. A ringató - zöld könyv szuper, rengeteg dalocska, mondóka van benne és még tippeket is adnak, hogy a babával hogy lehet őket eljátszani.

máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! :)


Meglett, mit adunk. :)

máj. 17. 06:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!